Více
  24.7 C
  Czech
  Pondělí, 27 června, 2022

  Zařadí se Čech mezi legendy? „Humanoid“ se o víkendu popere o třetí titul v řadě

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Zařadí se Marek „Humanoid“ Brázda mezi legendy světově nejpopulárnější esportové hry League of Legends? To se fanoušci dozví již tento víkend, kdy proběhne finále jarní části oficiálního evropského šampionátu LEC. V cestě za tímto jedinečným úspěchem mu stojí už jen dva týmy.

  Kariéra Marka Brázdy, známého pod přezdívkou Humanoid, začala v roce 2015, kdy se jako mladý talent zařadil do sestavy organizace Dark Tigers. Tam ale dlouho nevydržel a postupně se přesunul do týmu eSuba, který je historicky nejúspěšnější českou organizací ve hře League of Legends. K tomuto primátu pomohl i Humanoid. Ten se už v roce 2016 stal mistrem České republiky, tehdy ale ještě v týmu Fraternitas. Tento úspěch o rok později zopakoval, již v dresu zmíněné eSuby.

  Následovaly první zkušenosti v zahraničních týmech. Nakonec Humanoid zakotvil v týmu Splyce, který si pod svá křídla později vzala španělská organizace MAD Lions. V roce 2019 se jeho týmovým kolegou stal další Čech, Matyáš „Carzzy“ Orság. Spolu v loňském roce dokázali v barvách MAD Lions ovládnout oba dva splity LEC. Nenechali tak nikoho na pochybách, kdo je králem Evropy.

  Letos se cesty obou Čechů rozdělily. Carzzy se rozhodl přijmout nabídku francouzského velkoklubu Team Vitality. Supertým, který na startu aktuální sezóny od investorů získal více než 1 miliardu korun (50 milionů eur), už v jarní části LEC nepokračuje, neboť nestačil na G2. Letošní rok představuje změnu i pro Humanoida. Ten je aktuálně hvězdou legendárního týmu Fnatic. Brána za třetím titulem v řadě se otevírá, Humanoidovi stačí porazit G2 a ve finále na něj čeká vítěz základní části LEC, tým Rogue.

  Začátek zápasů

  • Sobota – Fnatic vs. G2 od 17:00
  • Neděle – Rogue vs. Fnatic/G2 od 17:00

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ