LoLSezona LoL esportu 2026 startuje a první globální test přijde v březnu

Sezona LoL esportu 2026 startuje a první globální test přijde v březnu

Sezona League of Legends esportu pro rok 2026 se rozjela a už v lednu startují hlavní regionální ligy. Jako první odstartovaly LCK a LPL 14. ledna, LCP 16. ledna, LEC a CBLOL 17. ledna a LCS se přidá 24. ledna.

První velký mezinárodní test roku přijde v březnu. Turnaj First Stand se odehraje od 16. do 22. března v São Paulu v Riot Games Areně, která je domovem brazilské CBLOL. Na akci dorazí osm týmů, přičemž LCK a LPL mají po dvou zástupcích a LEC, LCS, CBLOL a LCP po jednom.

Formát je nastavený na best of five v každém zápase, takže se má hrát „na adaptaci“ a na širší přípravu. Součástí je i Fearless Draft a umístění na turnaji má přímo ovlivnit nasazení na MSI včetně výhody v podobě volného losu do hlavní části pro vítězný region.

Evropa zároveň mění rozjezd sezony. Dosavadní zimní část nahradí nový turnaj LEC Versus, který proti sobě postaví deset týmů LEC a dvě pozvané sestavy z regionálních ERL soutěží. Pozvánky mají dostat vítězové EMEA Masters Summer 2025 a ještě jeden tým vybraný za konzistentní výkony napříč rokem.

LEC Versus má mít nejdřív jednokolový systém každý s každým ve formátu best of one, poté projde osm nejlepších do play off. Tam se hraje dvojitá eliminace, první dvě kola best of three a zbytek best of five. Vítěz turnaje získá jediné evropské místo na First Stand.

Riot zároveň potvrdil, že MSI 2026 zamíří do Daejeonu v Jižní Koreji. A Worlds 2026 se vrátí do Severní Ameriky, přičemž fáze od play ins po semifinále mají být v Allenu v Texasu a finále v New Yorku.

Doporučujeme

Alexander „br0“ Bro je mimo základní pětku NRG

Americká organizace NRG mění sestavu svého týmu v Counter-Striku 2. Dánský hráč Alexander „br0“ Bro končí v základní pětce a přesouvá se na lavičku. Klub se pro změnu rozhodl po nepovedeném vystoupení na IEM Cologne Majoru 2026.

Team Spirit čeká play-off CS2 Majoru bez hallyho

Team Spirit čeká play-off IEM Cologne Majoru 2026 bez hlavního trenéra. Sergej „hally“ Šavajev nebude stát za hráči ani v závěrečné části turnaje. Ruský tým se tak bude muset obejít bez něj v nejdůležitější fázi celé akce.

n1ssim končí v základní sestavě Legacy

Brazilský tým Legacy sahá po změně v sestavě Counter-Striku 2. Vinicius „n1ssim“ Pereira končí v základní pětce a přesouvá se na lavičku. Organizace krok potvrdila krátce po vyřazení z IEM Cologne Majoru 2026.

Astralis po neúspěchu na Majoru mění trenéra

Astralis mění trenéra svého týmu v Counter-Striku 2. Dánská organizace se rozloučila s Casperem „ruggah“ Duem, který vedl sestavu od začátku roku 2024. Ke změně došlo krátce po neúspěchu na IEM Cologne Majoru 2026.

Team Secret se loučí s veteránem Valorantu

League of Legends míří na další velký mezinárodní turnaj. Mid-Season Invitational 2026 se letos odehraje v jihokorejském Tedžonu a postaví proti sobě nejlepší týmy z hlavních regionů. Ve hře nebude jen titul, ale i důležitá výhoda pro světový šampionát.

Brawl Stars June Finals rozjely boj o světový šampionát

Brawl Stars Championship má před sebou další důležitý víkend. Červnová finále rozhodují o bodech, které mohou týmům výrazně pomoct na cestě k Last Chance Qualifieru nebo světovému finále v Tokiu. Mobilní esport tak vstupuje do části sezony, ve které už každý výsledek začíná mít větší váhu.

VALORANT Masters London vstoupil do rozhodující fáze

VALORANT Masters London 2026 se v Londýně přesunul do play-off. Po úvodní švýcarské fázi zůstalo ve hře osm týmů a turnaj začíná nabírat tempo, ve kterém už každá série výrazně mění cestu k titulu. Ve hře je prize pool jeden milion dolarů i důležité body do sezony.

NAVER a Krafton chtějí rozšířit esportový obsah kolem PUBG

Jihokorejské společnosti NAVER a Krafton uzavřely strategické memorandum o spolupráci, které se zaměří na esportový obsah kolem hry PUBG: Battlegrounds. Partnerství má propojit streamovací platformu CHZZK s esportovou značkou PUBG a přinést fanouškům více přenosů, akcí i obsahu se streamery.

MSI 2026 v League of Legends se blíží

League of Legends se chystá na první velký mezinárodní turnaj druhé poloviny sezony. Mid-Season Invitational 2026 začne na konci června v Jižní Koreji a postaví proti sobě nejlepší týmy z hlavních regionů. Pro fanoušky půjde o jednu z nejdůležitějších akcí před letošním mistrovstvím světa.

CS2 Major v Kolíně vstupuje do klíčové fáze

IEM Cologne Major 2026 se posouvá do fáze, která začne rychle oddělovat favority od zbytku pole. Ve hře zůstává posledních 16 týmů a jen osm z nich projde do play-off. Kolín nad Rýnem tak v dalších dnech nabídne zápasy, ve kterých už není moc prostoru na zaváhání.

CS2 Major v Kolíně zná další postupující, Astralis se loučí

Druhá fáze IEM Cologne Majoru 2026 v Counter-Strike 2 se blíží ke konci a několik favoritů už má jistý postup. Dál jdou Spirit, FUT Esports, G2, BetBoom Team a 9z Team. Naopak Astralis po porážce s paiN Gaming v Kolíně končí.

Riot mění pravidla. Týmy mohou spolupracovat se sázkovými kancelářemi

Riot Games mění dlouholetý přístup k sázkovým společnostem v esportu. Týmy z nejvyšších soutěží League of Legends a Valorantu v regionech Americas a EMEA mohou nově uzavírat partnerství se sázkovými kancelářemi. Vydavatel to vysvětluje snahou dostat už existující sázkový trh pod větší kontrolu a zároveň pomoct týmům s příjmy.

Kolínský Major vstoupil do další fáze

IEM Cologne Major 2026 pokračuje druhou fází, která rozhodne o dalších osmi postupujících mezi užší elitu turnaje. Jeden z největších podniků v Counter-Striku běží v Kolíně nad Rýnem od 2. do 21. června a vyvrcholí play-off v Lanxess Areně. Ve hře je titul z Majoru i prize pool 1,25 milionu dolarů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama