Více
  -1.2 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  Významní streameři se připojili k iniciativě #StreamersWithUkraine

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Maraton streamů #StreamersWithUkraine je nová fundraisingová iniciativa organizace Organization.gg, jejímž cílem je získat peníze na probíhající humanitární krizi na Ukrajině. Do akce se zapojilo několik významných streamerů hry Dota, kteří chtějí vybrat peníze na tuto akci.

  Ukrajina je jednou z největších populací hráčů hry Dota na planetě a od začátku ruské invaze na Ukrajinu se několik týmů a hráčů k tomuto problému otevřeně vyjádřilo. Po organizační stránce je partnerem #StreamersWithUkraine společnost WePlay, jeden z největších pořadatelů turnajů Dota Pro Circuit. Především oni pořádali loňský Kyiv AniMajor a poslední GALAXY GAMERS: Dota 2 Invitational Series Dubai.

  V posledních několika měsících několik osobností hry Dota bojkotovalo akce pořádané prostřednictvím ruských pořadatelů. Především všechny akce, které měly co do činění s ESFORCE Holding, holdingem vlastněným Eminem Antonyanem, oligarchou podporujícím ruskou invazi na Ukrajinu.

  Dvěma osobnostmi, které se mají k iniciativě připojit, jsou spolumajitel OG Johan “N0tail” Sundstein a bývalý profesionální hráč Danil “Dendi” Ishutin. Sám Dendi žije v Kyjevě a je ukrajinským občanem. Jejich stream začne 5. dubna 2022 v 5 hodin ráno našeho času na Dendiho kanálu na Twitchi.

  K iniciativě se má připojit i další streamer hry Dota. Rumunský tvůrce obsahu pro hru Dota Mihai “canceL^^”.Antonio se rovněž chystá spustit svůj vlastní charitativní stream. Ten se nejvíce proslavil svým hraním s týmem Complexity v roce 2016 a již několik let je oblíbeným Dota streamerem.

  Iniciativu podporují i Twitch hvězdy z celého spektra her

  V rámci této iniciativy se do boje zapojili také tvůrci obsahu a streameři z jiných her, mezi něž patří i Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski, ten byl vždy znám jako pozitivní síla v komunitě CS:GO, která dělala několik charitativních streamů se společnostmi, jako je Nvidia, pro dobré účely. Po svém odchodu do důchodu v roce 2020 se připojil k týmu Team Liquid jako streamer. Dále se přidají například Jacob “Pimp” Winneche a Michael “THINND” McMahon.

  V rámci této iniciativy bude každý stream propagovat stejný dárcovský odkaz, který je určen pro Razom a Nova Ukraine, dvě v USA registrované neziskové organizace pomáhající Ukrajincům. Organization.gg  dala jasně najevo, že jejich úkolem je pouze zřídit streamy a z darů si vezmou 0% provizi.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS