Více
  13.2 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  Vývojáři hry Overwatch 2 odhalují přepracování Orisy a Doomfista

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vývojový tým hry Overwatch 2 ve středu odhalil hlavní změny pro Orisu a Doomfista, kteří se z role DPS přesunuli do role tanku.

  Doomfistova změna je významnější, protože je to teprve podruhé, co hrdina hry Overwatch změnil roli. Díky tomu, že se stane tankem, bude více defenzivně zaměřený, zatímco Orisa dostala posílení svého útočného výkonu. Oficiální účet Overwatch na Twitteru zveřejnil obrázky včetně nových schopností spolu s popisnějším příspěvkem na blogu.

  Orisa v útoku

  Jako kompenzaci jejího sníženého defenzivního zaměření dostane Orisa zvýšené zdraví a brnění a navíc novou mechaniku střelby.

  Dvě z největších změn u přepracované Orisy se točí kolem odstranění jejího štítu a nové ultimátní schopnosti. Místo štítu jí nová schopnost s názvem Javelin Surge dává více útočných schopností. Při jejím použití Orisa vytáhne svůj oštěp a roztočí ho před sebou, aby zničila střely. Schopnost také zvyšuje rychlost jejího pohybu, způsobuje poškození a odráží nepřátele, kteří jí stojí v cestě.

  Co se týče její nové ultimátní schopnosti, Terra Surge přitahuje nepřátele k Orise podobně jako její stará schopnost Halt. Zároveň si nabije útok s plošným účinkem na blízké nepřátele. Podle blogu nejsou nepřátelé vázáni na střed Orisina přitažení jako u Zarya Graviton Surge, takže hráči budou muset rychle spolupracovat, aby tuto ultimátku co nejlépe využili.

  Doomfist se z útočného DPS stává adaptivním tankem

  Na rozdíl od Orisy byl Doomfist pravděpodobně nejofenzivnějším hrdinou ve hře. To si vynutilo mnoho klíčových změn v Doomfistově výbavě, počínaje zvýšením základního zdraví z 250 na 450. Jeho primární palba je v podstatě stejná jako v původním Overwatchi, přičemž zvýšená obnova munice je vyvážena nižším poškozením.

  Stejná zůstává i jeho klasická schopnost Rocket Punch, u níž se poškození snižuje s rostoucí rychlostí nabíjení. Jeho ultimátní schopnost Meteor Strike se také příliš nemění, ačkoli na nepřátele bude působit zpomaleně a má rychlejší dobu aktivace. V neposlední řadě, co se týče podobných schopností, Seismic Slam nyní funguje podobně jako Winstonova schopnost skoku s přidaným zpomalením.

  V důsledku této změny byla odstraněna Doomfistova schopnost Uppercut. Místo ní je zde Power Block, schopnost podobná štítu, která se vztahuje pouze na Doomfista. Po její aktivaci obdrží o 90 % menší poškození od útoků před sebou, čímž posílí svou rukavici. Když je plně nabitý z blokování dostatečného poškození, jeho další úder Rocket Punch posílí jeho zpětný ráz, poškození a dokonce i maximální vzdálenost schopnosti.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS