Více
  8.2 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  Východoevropský okruh Dota Pro Circuit se dočká kvalifikace na Stockholm Major. Hrát se bude online

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Valve oficiálně potvrdila, že ve spolupráci s Beyond the Summit na poslední chvíli uspořádá jarní turnaj pro týmy Dota 2 ve východoevropském okruhu Dota Pro Circuit poté, co byl v únoru odložen na neurčito kvůli probíhající ruské invazi na Ukrajinu. Nebude se však jednat o plnohodnotnou sezónu.

  Podle společnosti Valve se v regionu EEU DPC uskuteční zrychlená sada regionálních online kvalifikací, které rozhodnou o tom, které tři týmy budou pozvány na květnový ESL One Stockholm Major. Tyto kvalifikace bude od 27. dubna hostit společnost BTS.

  V aktualizovaném prohlášení z 11. března společnost Valve poznamenala, že nevidí způsob, jak by se východoevropská liga DPC mohla v dohledné době uskutečnit podle představ. Společnost Epic Esports Events, původní organizátor turnajů, který měl na starosti soutěže EEU Spring Tour, se zároveň již dříve vzdala svých práv na pořádání a produkci hry Dota 2, aby společnost Valve mohla prozkoumat jiné možnosti, jak zajistit, aby se něco mohlo uskutečnit.

  Jedná se o pokus společnosti Valve zajistit, aby se tentokrát osobní Major skutečně uskutečnil, poté co byl Major Winter Tour zrušen kvůli obavám z COVID a cestování. Snahy nahradit jej online regionálními finále se setkaly se smíšeným přijetím fanoušků.

  Beyond the Summit má v blízké budoucnosti zveřejnit další podrobnosti o formátu a časovém rozvrhu, ale prozatím se fanoušci mohou těšit na to, že 27. dubna uvidí Team Spirit a další špičkové týmy v EEU opět v akci. Stockholmský major je naplánován na 12. až 22. května.

  Organizace Beyond the Summit potvrdila formát online kvalifikace EEU DPC, která nahradí jarní turnaj regionu.

  Jak vše bude probíhat?

  Od 27. dubna do 2. května se všech osm týmů zařazených do regionální ligy Divize I utká ve dvoukolové kvalifikaci, z níž se dva nejlepší týmy přímo kvalifikují na Stockholm Major.

  Týmy, které se umístí na třetím až šestém místě, sehrají dodatečné zápasy v samostatném bracketu, v němž se rozhodne o třetí pozvánce na Major pro daný region. Celkově dva týmy na posledních dvou místech budou pro letní turnaj přeřazeny do divize II.

  Týmy divize II budou mít také vlastní, odlišnou soutěž, která později vyřeší pořadí na Spring Tour. V obou soutěžích se bude rozdělovat prize pool ve výši 140 000 dolarů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS