Více
  -0.7 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  Vše o Dota Pro Circuit 2022 Stockholm Majoru

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Fanoušci hry Dota 2, radujte se. Dota Pro Circuit se poprvé v této sezóně vrací s offline turnajem Major, na kterém se ve Švédsku sejde mnoho nejlepších týmů z celého světa, aby se utkaly o 500 000 dolarů a umístění na The International 11.

  Stockholmského Majoru, který se uskuteční od 12. do 22. května, se zúčastní týmy z pěti ze šesti regionů DPC – mnohé z nich se utkají poprvé, protože jde o první LAN turnaj sponzorovaný společností Valve od TI10 v říjnu loňského roku.

  Tento Major ukončí jarní Tour sezóny DPC 2022, ačkoli různé globální situace vedly k tomu, že čínské týmy na akci chyběly, což vedlo k tomu, že společnost Valve opět uspořádala regionální finále, aby Tour v tomto regionu definitivně ukončila. Všech šest regionů muselo na konci únorové Winter Tour odehrát online Regionální finále kvůli nárůstu obav kolem COVID na začátku roku.

  I bez týmů z Číny a několika zúčastněných týmů, které musely z různých důvodů hrát s využitím náhradníků místo svých stálých soupisek, se na Majoru i tak představí jedni z nejlepších hráčů Doty na světě, kteří po dlouhé pauze konečně hrají na LAN.

  Formát a výhry

  Vzhledem k tomu, že čtyři čínské týmy, které měly být pozvány na Stockholm Major, se nemohly zúčastnit, formát akce se mírně změnil, aby se přizpůsobil redukované soupisce 14 týmů.

  Na začátku akce byla sestava týmů rozdělena do dvou skupin po sedmi, což usnadnilo kolovou skupinovou fázi, v níž se každý tým v rámci těchto skupin utká s každým jiným týmem jednou v sérii na dva vítězné zápasy. Čtyři nejlepší týmy z každé skupiny postoupí a vytvoří osmičku týmů v horní skupině play-off, zatímco týmy na pátém a šestém místě ještě postoupí do play-off prostřednictvím dolní skupiny a poslední tým na soupisce v každé skupině bude na konci skupinové fáze vyřazen.

  Play-off bude probíhat od 16. do 22. května, přičemž závěrečné tři dny bude hostit Hovet Arena před zraky diváků. Tato část soutěže bude mít standardní dvojnásobnou vyřazovací část se sérií na tři vítězné zápasy, až velké finále se vymění za sérii na pět vítězných zápasů.

  Celkem se týmy utkají o svůj podíl na 500 000 USD a 3 530 bodů do Pro Circuit, přičemž ti nejlepší si pravděpodobně zajistí pozvánku na TI11. Pouze osm nejlepších týmů získá nějaké ceny.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS