Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Ukrajinský úředník vyzývá vývojáře her, aby opustili ruský trh

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Místopředseda ukrajinské vlády a ministr digitální transformace Ukrajiny Mychajlo Fedorov ve středu napsal dopis herním vývojářům. Požaduje po nich, aby se dočasně stáhli z ruského trhu a zablokovali ruským a běloruským esportovým týmům a hráčům účast na esportových akcích.

  Fedorov také vyzval ke zrušení všech mezinárodních akcí v těchto regionech na znamení solidarity s Ukrajinou, kterou se Rusko pokouší napadnout.

  “Určitě víte, co se teď na Ukrajině děje. Rusko nevyhlásilo válku Ukrajině, ale celému civilizovanému světu. Pokud podporujete lidské hodnoty, měli byste opustit ruský trh,” řekl Fedorov.

  Člen ukrajinského kabinetu ministrů požádal o sankce využívající moderní technologie, především herní vývojáře a jejich tituly, které by pomohly podpořit Ukrajinu v boji proti Rusku.

  “Celý svět odráží agresora prostřednictvím uvalení sankcí – nepřítel musí utrpět značné ztráty. Potřebujeme však vaši podporu – v roce 2022 je moderní technologie možná nejlepší odpovědí na tanky, mnohonásobné raketomety a rakety. Apeluji na dočasné zablokování všech ruských a běloruských účtů, dočasné zastavení účasti ruských a běloruských týmů a hráčů na všech mezinárodních esportových akcích a zrušení všech mezinárodních akcí konaných na území Ruska a Běloruska. Jsme si jisti, že takové kroky budou motivovat občany Ruska k aktivnímu zastavení hanebné vojenské agrese,“ napsal Fedorov v dopise herním vývojářům.

  Reakce na dopis

  Někteří organizátoři turnajů již odhlásili ruské týmy z účasti na mezinárodních turnajích, například BLAST Premier, a některé týmy se stahují z akcí pro ruské tituly, jako například Alliance v Dota 2 Champion’s League. Také ukrajinská esportová organizace Natus Vincere spolu s dalšími týmy přerušila styky s organizacemi podporovanými Ruskem.

  Společnost ESL uvalila před nadcházející sezónou ESL Pro League sankce na týmy Gambit a Virtus Pro se sídlem v Rusku kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Tyto organizace mají zjevné vazby na ruskou vládu, a proto již nesmějí být v turnaji zastoupeny.

  V době psaní tohoto článku na Fedorovův dopis přímo nereagovali žádní herní vývojáři, ale mnoho technologických společností, jako například Apple a Google, se z ruského trhu stáhlo nebo v zemi deaktivovalo své služby. Z trhu se stáhl i filmový průmysl, protože řada filmových produkčních společností zastavila uvádění svých filmů v Rusku.

  Rusko-ukrajinský konflikt začal 24. února a od té doby musely stovky tisíc ukrajinských občanů uprchnout ze země jako uprchlíci. Tento konflikt rovněž způsobil masové úmrtí civilistů, jak uvádí OSN a agentura Reuters.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS