Více
  8.2 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  Týmy BetBoom, Team Spirit a Mind Games se kvalifikovaly na Dota Pro Circuit Stockholm Major

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Po odkladu na neurčito, několika překvapivých počátečních neúspěších a diskvalifikaci jednoho týmu společností Valve za to, že během zápasu nakreslil na mini mapu ruský militaristický symbol, konečně víme, které týmy z východní Evropy se zúčastní turnaje Dota Pro Circuit Spring Tour Major 2022 ve Stockholmu.

  Změna na zrychlené regionální playoff, aby se tři týmy kvalifikovaly na Major, možná způsobila, že několik týmů přišlo trochu zrezivělých, ale BetBoom Team, Team Spirit a Mind Games dali své hry dohromady, aby porazili konkurenci a získali letenky do Švédska.

  BB, bývalá sestava Winstrike, který čerstvě postoupil do Divize I, vyzval nejlepší týmy světa.

  Jako nejníže nasazený tým se utkali s úřadujícími mezinárodními mistry Team Spirit a vítěze předchozího regionálního finále Tour porazili v poměru 2:1 na zápasy. Na cestě k nejvyššímu nasazení z EEU na Major turnaji pak rozdrtili týmy Natus Vincere a Mind Games.

  Chaos v turnaji

  Bracket se však otřásl, protože ve druhém kole byla diskvalifikována sestava Virtus.pro, hrající pod značkou Outsiders. Důvodem bylo to, že Ivan “Pure” Moskalenko během pauzy v zápase proti Mind Games nakreslil na herní mini-mapu symbol “Z”, který ruská vláda aktivně používá jako militaristický symbol a v propagandistických kampaních ve prospěch probíhající invaze na Ukrajinu.

  To uvrhlo nižší bracket do chaosu, protože soupeři VP po diskvalifikaci obdrželi okamžité výhry, což vedlo k tomu, že Spirit přeskočil a třemi výhrami nad HellRaisers, NAVI a Mind Games si zajistil účast na Majoru.

  O konečné umístění se utkaly týmy Mind Games a CIS Rejects, které se odrazily od dvou úvodních porážek a vyřadily tým NAVI. Mind Games vyhráli sérii poté, co v první hře odvrátili nepříznivý vývoj zápasu a po vyrovnání veteránů CIS ve druhé hře se jim podařilo vyhrát i třetí zápas.

  BB, Spirit a Mind Games se nyní zúčastní turnaje ESL One Stockholm Major, který se koná od 12. do 22. května a kterého se zúčastní také nejlepší týmy ze západní Evropy, Severní Ameriky, Jižní Ameriky a jihovýchodní Asie. Bohužel se nebude jednat o plně mezinárodní Major, protože týmy z Číny nebudou moci do Švédska odcestovat.

  Uskuteční se také samostatná akce, která rozhodne o pořadí v divizi EEU Spring Tour II. Stále čekáme na potvrzení, které týmy byly přeřazeny.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS