Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Team Spirit opouští Rusko a stěhuje se do Srbska

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Team Spirit podle čtvrtečního oznámení na Twitteru přesunul své kanceláře do srbského Bělehradu. Původně měl tým rozšířit infrastrukturu v Moskvě, ale kvůli nedávné invazi na Ukrajinu musel své plány změnit.

  V prohlášení Team Spirit uvedl dostupnost esportu jako jeho jedinečnou vlastnost a zároveň poukázal na to, že invaze připravila mnohé o možnost účastnit se tohoto odvětví.

  “Ať už žijete kdekoli, děláte cokoli, věříte v cokoli, dveře do esportu pro vás byly vždy otevřené. Vše se však mění a jednou z těchto změn je i současná situace mezi Ruskem a Ukrajinou, odkud pochází mnoho našich hráčů a zaměstnanců. Vzhledem k okolnostem, jak praktickým, tak etickým, se rozhodnutí o přesunu jeví jako jediné správné,” stálo v prohlášení.

  Většina hráčů Spiritu jsou Rusové. V týmu CS:GO je pět ruských hráčů a ruský trenér, jediný hráč Hearthstone a streamer podepsaný pod organizací je Rus a v týmu Dota 2, který vyhrál poslední ročník The International, jsou tři Rusové a dva Ukrajinci.

  Team Spirit stěhuje kanceláře z Moskvy do Bělehradu

  Team Spirit se stejně jako mnoho dalších týmů se sídlem v Rusku ocitl uprostřed rusko-ukrajinského konfliktu od jeho počátku. Tým se k tomuto konfliktu vyjadřuje otevřeně a 24. února vydal prohlášení, v němž uvedl, že je proti válce a násilí a že mír je to jediné, čeho se vyplatí držet.

  Stejně jako většina týmů hry Dota, které mají hráče z Ruska i Ukrajiny, byli i hráči týmu Spirit nuceni provést úpravy. V době, kdy začala ruská invaze na Ukrajinu, se Team Spirit měl zúčastnit turnaje GAMERS GALAXY: Dota 2 Invitational Series Dubai 2022. Jelikož se však ukrajinský občan Miroslaw “Mira” Kolpakov nemohl turnaje zúčastnit, byli hráči týmu Team Spirit nuceni využít náhradníka v podobě Vladimira “Rodjera” Nikogosiana.

  Předchozí vítězové mezinárodního turnaje se ale rozhodli využít svou platformu během turnaje ke zvýšení povědomí o rusko-ukrajinském konfliktu. Když hráči týmu Spirit vstupovali na pódium, měli na sobě bílá trička s nápisem “PEACE”.

  Na druhé straně se proti invazi postavilo několik ukrajinských organizací. WePlay, pořadatel turnaje GALAXY GAMERS: Dota 2 invitational, odmítl povolit hráčům Virtus.Pro hrát pod hlavičkou organizace. Virtus.Pro vlastní společnost ESFORCE Holding, kterou vlastní ruský oligarcha a podporovatel invaze Emin Antonyan. V rámci VALORANT Champions Tour byli členové týmu Gambit nuceni učinit totéž, protože je ESFORCE Holding rovněž vlastní.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS