Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  TSM se v příštím roce vrátí do CS:GO

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  TSM sestaví soupisku, která bude v roce 2023 soutěžit v esportu CS:GO, potvrdil dnes viceprezident organizace pro esport Dominic Kallas. Severoamerický klub je mimo FPS scénu společnosti Valve od ledna 2017.

  “Ano, TSM se v roce 2023 vrátí i do CS:GO. Myslím, že je důležité vědět, že se nechystáme vyrazit a jen tak koupit tým z první pětky. Shodou okolností mám dvojí občanství s Německem a budu trávit značnou část času v Evropě hledáním a spoluprací s místním GM, abych pomohl vybudovat soupisku a infrastrukturu potřebnou pro úspěch tohoto týmu. Již jsme zahájili jednání s ESL a BLAST o tom, jak může být TSM CS:GO úspěšné v rámci Evropy v rámci dlouhodobé spolupráce,” řekl Kallas.

  Historie působení organizace ve hře

  Během svého působení v CS:GO esportu TSM nejvýznamněji hostila nejlepší dánský tým v roce 2015, který tvořili Nicolai “dev1ce” Reedtz, Finn “karrigan” Andersen, Peter “dupreeh” Rasmussen, Andreas “Xyp9x” Højsleth a René “cajunb” Borg.

  Poté, co dánský tým v prosinci 2015 odešel a v roce 2016 založil společnost Astralis, přesunula TSM svou strategii do Severní Ameriky a podepsala hráče z tohoto regionu. Konec TSM v CS:GO přišel poté, co se NA hráči Russel “Twistzz” Van Dulken, Hunter “SicK” Mims, Shahzeeb “ShahZaM” Khan a Skyler “Relyks” Weaver rozešli s organizací, aby následovali herního lídra Seana “[email protected]” Garese do Misfits po neshodách způsobených [email protected]ým angažmá v Players Esports Association (PEA).

  Zpráva o tom, že se TSM chce vrátit do CS:GO, přichází poté, co si organizace nezajistila místo v americké partnerské lize VALORANT v roce 2023. Kallas zmínil, že TSM jedná s ESL a BLAST, které s pomocí partnerských týmů pořádají některé z nejprestižnějších turnajů v CS:GO.

  Získání místa v partnerském programu ESL nebo BLAST je pro každou velkou organizaci, jako je TSM, která investuje do esportu CS:GO, zásadní. V opačném případě se její tým bude muset účastnit kvalifikací, aby si zajistil místo na těchto prestižních turnajích.

  Pokud by se TSM vrátila do CS:GO s evropskou soupiskou, byla by to další organizace z NA, která by se musela poohlédnout po hráčích jinde, podobně jako to letos udělala Cloud9 s podpisem smlouvy s bývalou soupiskou Gambitu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS