Více
  -0.7 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  Trenér Valorant týmu TSM i přes úspěšnou kvalifikaci na šampionát ostře zkritizoval hráče

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tým TSM Valorant postoupil do hlavní soutěže VCT NA Stage 2 Challengers po úspěšném postupu mezi nejlepší čtyři v první otevřené kvalifikaci.

  Organizace se tak po několika měsících na vedlejší koleji vrací do hlavní fáze severoamerického Valorantu po nevýrazných výkonech v 1. etapě a v předchozím ročníku.

  Přestavěná sestava, v níž se objevili Anthony “gMd” Guimond a Johann “seven” Hernandez, se kvalifikovala po výhrách nad Luminosity a 100 Thieves, přičemž posledně jmenované dokonce dvakrát porazila při střetnutích v horní a dolní skupině.

  Vyjádření trenéra

  V rozhovoru pro VALORANTING se hlavní trenér TSM Preston “Juv3nile” Dornon rozpovídal o současné formě týmu a o tom, kam až podle něj může dojít.

  I přes počáteční úspěchy týmu s novou sestavou nehodlá Juv3nile v nejbližší době usnout na vavřínech. “Kvalifikovali jsme se, ale upřímně si nemyslím, že jsme hráli tak dobře,” řekl otevřeně.

  “Máme toho ještě hodně co zlepšovat. Udělali jsme tolik hloupých chyb, tolik špatných her. Ztratili jsme tolik bonusů. Před zápasem 100 zlodějů jsme měli devět a 27 bodů za pistolová kola. A ve dvou z těchto kol jsme prohráli kolo následující, takže jsme v podstatě vyhráli jen sedm pistolových kol.”

  Bývalý trenér Akrew však vkládá do týmu velké naděje, přičemž se odvolává na obrovskou hloubku talentů na soupisce. “Jsme nedbalý tým. Ale myslím, že pokud všechny ty chyby napravíme, můžeme být upřímně jedním z nejlepších týmů v Severní Americe,” dodal.

  “Myslím, že s talentem a cílem v tomto týmu se může každý jednotlivec prosadit, a to bude určitě jedna z našich silných stránek do budoucna.”

  Juv3nile především zdůraznil, že každý hráč v TSM má neuvěřitelně různorodé agenty, což by mělo týmu pomoci přizpůsobit se neustále se měnícímu složení agentů. TSM má nyní čtyři hráče, kteří mohou nastoupit v roli duelisty, řekl trenér, zatímco další čtyři mohou hrát také flex.

  Podle Juv3nileho je ve Valorantu flexibilita vším a týmy budou potřebovat hráče, kteří jsou schopni přepínat mezi různými agenty a rolemi.

  TSM také hraje s novou strukturou vyvolávání střel, která zahrnuje dva herní lídry, což se zatím zřejmě vyplatilo. Yassine “Subroza” Taoufik je nyní IGL týmu v útoku, zatímco gMd volá v obraně.

  “Mnohem lépe se nám daří dávat Subrozovi prostor k rozehrávce. Myslím, že to je jedno z největších zlepšení, které jsme jako tým udělali, protože umí velmi dobře číst hru,” vysvětlil Juv3nile.

  Další zápas odehrají TSM během hlavního turnaje VCT NA Stage 2 Challengers 13. května.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS