Více
  12.7 C
  Czech
  Čtvrtek, 6 října, 2022

  Team Liquid volá po zápasu s OpTicem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tým Liquid se stal prvním týmem z Evropy, Blízkého východu a Afriky, který si zajistil účast v play-off turnaje Champions Istanbul 2022. Tým Liquid porazil velkého finalistu Masters Kodaň Paper Rex 2:1 a ukončil tak jeho účast na Championships.

  Liquid se tak připojili k Leviatanu jako dva týmy ze skupiny A, které si zajistily play-off. EDward Gaming a Paper Rex skončily ve skupině na čtvrtém, respektive třetím místě.

  V prvním zápase play-off se Liquid utkají s OpTic Gaming.

  “Upřímně se nemůžu dočkat, až se utkám s OpTic. Bude to dobrý zápas,” řekl Adil “ScreaM” Benrlitom z Liquid na tiskové konferenci po zápase s Paper Rex.

  Přestože je OpTic jedním z nejlepších týmů roku 2022 a silným kandidátem na vítězství v soutěži, ScreaM řekl, že je rád, že proti nim nastoupí v úvodním zápase play-off.

  “Abych byl upřímný, raději hraji proti NA než proti APAC. Lépe nám to sedí. Budou dělat věci, které známe, jako například ne divné věci, které nemůžete očekávat,” dodal ScreaM.

  Liquid porazili Paper Rex a zajistili si účast v play-off

  Tým Liquid se ocitl v rozhodujícím vyřazovacím zápase poté, co v úvodním kole prohrál s Leviatanem. Odtud vyřadili EDG a poté nastoupili proti Paper Rex.

  V prvním zápase proti Paper Rex Liquid jen těsně vyhráli výběr mapy Haven v prodloužení. Odtud se série přesunula do Perlu. Paper Rex si rychle upevnili svůj status jednoho z nejlepších týmů na nejnovější mapě VALORANT, a to díky rozhodujícímu vítězství 13:4.

  “Týmy, které neprošly Last Chance Qualifiers, měly samozřejmě na mapě více času. Prostě na ní potřebujeme nějaké zkušenosti a bude nám to k užitku. Myslím, že skóre neodráží naši schopnost hrát na mapě,” řekl trenér Liquidu Emil “eMIL” Sandgren.

  Série skončila na Ascentu, kde obrana Liquidu v první polovině utkání dusila.

  “Prostě měli opravdu dobrý herní plán, co se týče toho, jak bránit s jejich novými agenty. To nám dost ztížilo přechod do škrcení,” řekl Benedict “Benkai” Tan z týmu Paper Rex. “

  Hlavní trenér týmu Paper Rex Alexandre “alecks” Sallé k tomu dodal: “V podstatě nám trvalo příliš dlouho, než jsme přišli na to, jak se vypořádat s jejich áčkovým převzetím. Normálně jsme v tomhle rychlejší. Ale tentokrát to bylo dost nuancované.”

  Přestože Paper Rex ve druhém poločase zmobilizovali síly, Liquid dokázali zápas ukončit vítězstvím 13:8.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS