Více
  10.5 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  Tarik vysvětluje, jak by měli Sentinelové využívat Shrouda

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Michael “Shroud” Grzesiek již více než prokázal svou kvalitu jako nejnovější superhvězda Sentinelů, ale jeho hodnota může být podle Tarika i v nečem jiném než v získávání killu za killem.

  Podle vítěze CS:GO Majoru a streamera na Twitchi Tarika “tarik” Celika je totiž osmadvacetiletý hráč nejlépe umístěn v clutch situacích.

  Sentinels sice prohráli svůj úvodní zápas v kvalifikaci VCT NA Last Chance Qualifier proti The Guard, ale jejich naděje na spodní bracket zůstávají živé díky rozhodujícímu vítězství 2:0 nad Shopify Rebellion. V této sérii vynikal zejména Shroud, který se za svůj tým dostal do čela tabulky z hlediska average combat score (ACS).

  Shroud je sice známý svým syrovým mechanickým talentem, ale neměl by být považován za “bláznivou fragovací hvězdu,” řekl tarik. Místo toho se mu daří, když jde o získání vysoce důležitých zabití, která mohou zvrátit průběh kola.

  “Efektivní využití Shrouda vidím v tom, že ho dají do clutch situací,” vysvětlil. “Místo toho ho dávají do plantů.”

  “Je to obranář. Když brání, získává dva killy, když ho dají do clutch situací, vyhrává je. Tak ho vidím já – je to úderný hráč, ne typ hráče, který udělá 30 [killů].”

  Proti Shopify Rebellion na Breeze Shroud dokonale ilustroval tento herní styl jako Viper. Téměř nikdy to nebyl on, kdo našel první kill, ale vždy se mu podařilo zastavit Shopify rozhodujícími killy v obraně.

  Rozpačité výkony při plantování

  Opačná situace nastala proti The Guard, kde byl brzy vyřazen a připraven o klíčové herní příležitosti na Iceboxu. Několikrát zemřel při sázení spiku, což znamenalo, že jeho post-plantovací užitečnost už nebyla ve hře.

  Pokud se mu podařilo spike položit, často se dostával do nepříjemných situací, kdy umíral mezi prvními, když se The Guard pokoušeli o opětovné získání.

  “Ať Shroud hraje clutche!” napsal během zápasu na Twitteru herní vedoucí FunPlus Phoenix Kyrylo “ANGE1” Karasov. “Plantněte někoho jiného, prosím. Pokud přežije, vyhraje všechno.”

  Pokud se Sentinels chtějí kvalifikovat na Valorant Champions, budou muset vyhrát zbytek svých zápasů ve VCT NA LCQ.

  Hrají se 100 Thieves 14. srpna ve 22:00. Fanoušci mohou zápas naladit na oficiálních kanálech Valorant Twitch a YouTube.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS