Více
  9.9 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  „Stoper“ United pojí síly s hrami. Stane se tváří Semper Fortis Esports

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Spojení sportovních hvězd a prostředí počítačových her, to je něco, co se v poslední době hodně rozmáhá. Trenéři, „řadoví“ hráči, ale také hvězdy. Všichni ti už přiložili ruku k dílu. Teď se do her nově angažuje také kapitán Manchesteru United, Harry Maguire.

  O tom, jak moc by mohl e-sport nabrat na síle, spekulují snad všichni, kdo se okolo počítačových her točí. Za pět až deset let by mohla nastoupit zbrusu nová generace, kterou bude poutat spíš myš a klávesnice než míč a přírodní trávník.

  Investoři tuhle věc vnímají také, zároveň ale zatím chtějí přilákat do her publikum i pomocí současných sportovních person. Společnost Semper Fortis Esports se stará o pomoc profesionálním týmům, klade důraz na sponzoring, mediální stránku jednotlivých organizací či technologii.

  Spojení „Semper Fortis“ znamená v překladu z latiny něco jako „vždy silnější“, což teď potvrzuje i fotbalista Maguire. Jeho předností je na hřišti zejména síla, takže pro společnost ideální scénář. „Stoper“ United je novým ambasadorem.

  „Když zrovna nejsem na hřišti, jedním z mých oblíbených způsobů relaxace je hraní proti spoluhráčům a přátelům. Byl to skvělý způsob, jak trávit čas, zejména při lockdownu,“ nechal se slyšet Maguire.

  Společnost si „plácla“ také s útočníkem Evertonu

  Stejně jako klíčový článek defenzívy „Rudých ďáblů“ kývl na nabídku i útočník Evertonu, Dominic Calvert-Lewin.

  „Jsme potěšeni, že jsme přivedli Harryho a minulý týden i Dominica jako ambasadory. Budeme s nimi v dohledné době trávit čas prací, chceme dosáhnout stanovených cílů,” přiblížil Kevin Soltani, generální ředitel Semper Fortis Esports.

  Oba fotbalisté se na práci podle svých slov velice těší. „Jako sportovec chápu tlak konkurenčního prostředí a jsem nadšený, že se mohu podělit o své zkušenosti z největších světových lig,“ dodal Maguire.

  Oběma začne nová „šichta“ už brzy a mluví se o tom, že připravované projekty budou stát za to. Fotbalisté jednoznačně pozornost poutají, připomenou můžeme třeba kouče United Solskjaera, který spřáhl síly s norskou firmou či Casemira, který má dokonce v Brazílii svůj vlastní tým.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS