Více
  -0.7 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  Statistiky naznačují, že Diablo: Immortal je nejhranější Diablo hrou vůbec

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Hra Diablo Immortal zaznamenala obrovský úspěch, možná dokonce větší, než společnost Activision Blizzard kdy očekávala. Titul pro mobilní zařízení a PC je skvělým zážitkem, který hráče vrací do klasických dob Diabla a zároveň zavádí některé nové mechaniky a funkce pro novou generaci hráčů.

  Ačkoli se hra zmítá v kontroverzích kvůli systému mikrotransakcí, její základní hratelnost, grafika a systémy jsou silné. Společnost Activision Blizzard ve své finanční zprávě za 2. čtvrtletí roku 2022 ukázala, jak populární je toto RPG v posledních měsících. Ve zprávě, která byla zveřejněna na začátku tohoto týdne, se podrobně uvádí, že si hru Diablo Immortal stáhlo více než 30 milionů hráčů. Společnost také uvedla, že více než polovina z těchto hráčů si založila nový Blizzard účet.

  V podstatě to znamená, že zhruba polovina všech hráčů Diablo Immortal jsou úplní nováčci v této sérii – nebo ve hrách od Blizzardu obecně. Ve zprávě se uvádí, že více než polovina hráčských účtů ve hře, které byly doposud založeny, jsou u společnosti Blizzard noví hráči. Někteří hráči si samozřejmě mohli vytvořit nový účet jen kvůli této hře a předtím hráli Diablo 1-3. Nicméně velká část hráčů, kteří se potulují po Sanctuary, zažívá pověstnou atmosféru, kterou Diablo poskytuje, poprvé.

  Diablo Immortal může být pro Blizzard jen začátkem

  Tato informace je pozoruhodná hned z několika důvodů.

  Předně to znamená, že by se Activision Blizzard mohl v budoucnu zabývat vývojem dalších mobilních titulů. Logicky by se dalo předpokládat, že většina nových hráčů bude pocházet z mobilní verze, protože na mobilní zařízení ještě nikdy žádný titul Diablo nevyšel. Finanční a celkový úspěch hry Immortal znamená, že trh s počeštěnými RPG na mobilních zařízeních stále existuje.

  Společnost Activision Blizzard dále doufá, že noví hráči ve hře Diablo Immortal zůstanou až do vydání hry Diablo IV. Další díl hlavní série této série má být uveden na trh v roce 2023 a díky Diablu Immortal by mohl zaznamenat ještě větší úspěch. Hráči hrající pouze na mobilních zařízeních však budou muset zůstat u Immortalu, protože Diablo IV na mobilních zařízeních pravděpodobně nevyjde. Přesto bude Activision Blizzard pravděpodobně pokračovat v podpoře hry Diablo Immortal i po vydání Diabla IV.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS