Více
  8.2 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  Společnost Valve oznámila datum konání The International 11

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Valve oznámila nové informace o programu největší akce roku ve hře Dota, The International 11. Akce, která se bude konat v Singapuru, potrvá od 8. do 30. října, což je mnohem déle než typický týden a půl, který se používal pro předchozí ročníky turnaje.

  Měsíc trvající akci odstartuje kvalifikační turnaj Last chance, který bude probíhat od 8. do 11. října a v němž se týmy z vyšší a nižší divize z každého regionu utkají ve dvoukolovém bracketu, aby určily dalšího zástupce za zmíněný region.

  Jakmile bude o těchto týmech rozhodnuto, přejde turnaj do formátu skupinové fáze, která bude probíhat od 15. do 18. října. Dvacet nejlepších týmů hry Dota 2 na světě se poté zúží na zbývajících 16, které budou bojovat o místo v play-off s dvojitým vyřazováním.

  Play-off se bude konat v SunTec Singapore, jednom z největších kongresových areálů v jihovýchodní Asii. Týden po závěrečném zápase play-off se na singapurském krytém stadionu ve dnech 29.-30. října uskuteční velké finále mezinárodní jedenáctky.

  Nový formát zanechal v komunitě hry Dota směsici emocí. Zatímco někteří, jako například bývalý analytik Alan “Nahaz” Bester, vyjádřili nadšení z nového formátu, jiní upozornili na problémy. Jedna z největších stížností se týká vyššího rizika odhalení COVID-19, protože se akce protáhne. S týdenními přestávkami mezi nejdůležitějšími hrami jsou hráči vystaveni většímu riziku než kdy jindy a fanoušci hry Dota si letos přišli na své, když se jim COVID-19 pletl do cesty.

  Další stížností je, že rozprostřený formát nechává méně prostoru pro černé koně, které komunita během The International miluje. Team Spirit a OG jsou jedněmi z nejlepších příkladů nečekaných výkonů, které upoutaly pozornost diváků.

  Tradice porušena

  Již od minulého roku se The International koná na podzim místo v létě. Končí tedy tradice, která trvala devět iterací turnaje – od samotného TI1 až do TI9. Letní zábavu ale fanouškům zajistí třetí turnus DPC a Arlington Major, který na něj navazuje.

  Tam se představí osmnáct nejlepších týmů světa, které budou společně soutěžit o půl milionu dolarů. Nejspíše se objeví i čínské týmy, které by situací na turnaji mohly pořádně zamíchat – na mezinárodních LAN turnajích jsme je tento rok totiž ještě neviděli.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS