Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Společnost Google ukončuje provoz služby Stadia poté, co do ní investovala miliony dolarů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Google dnes oznámila, že oficiálně ukončuje provoz své cloudové herní služby Stadia. A nikoho tím nepřekvapila.

  Stadia je cloudová herní služba, která je dostupná na počítačích prostřednictvím webového prohlížeče Google Chrome, mobilní aplikace Stadia na telefonech se systémem Android a prostřednictvím zařízení Chromecast Ultra a Android TV. V podstatě umožnila hráčům nakupovat hry, které si mohou zahrát, aniž by je museli stahovat do zařízení nebo potřebovali konzoli. Za měsíční poplatek mohli hráči hrát i ve 4K.

  Služba se ale nikdy neuchytila, hned po vydání schytala od hráčů nemalou vlnu kritiky, se kterou Google ale jinak nenaložil. O službě pak dlouhou dobu již nebylo nic slyšet, I když před vydáním budila obrovský humbuk.

  Nyní Google tuto cloudovou herní službu ukončuje. V provozu zůstane do 18. ledna 2023. Společnost Google mezitím nabízí vrácení peněz za veškerý hardware Stadia zakoupený prostřednictvím obchodu Google Store a hry zakoupené v obchodě Stadia, přičemž vrácení peněz bude dokončeno do poloviny ledna.

  “Přestože byl přístup společnosti Stadia ke streamování her pro spotřebitele postaven na silných technologických základech, nezískal si u uživatelů takovou oblibu, jakou jsme očekávali, a proto jsme učinili obtížné rozhodnutí začít ukončovat naši streamovací službu Stadia,” napsal nedávno viceprezident společnosti Stadia Phil Harrison.

  Harrison dodal, že technologie Stadia přesahuje hranice her. Zatímco samotná služba Stadia možná končí, společnost Google plánuje tuto technologii využívat i jinde, například na YouTube a Google Play. Google ji také dá k dispozici průmyslovým partnerům, aby zjistil, jak ji lze v budoucnu využít v herní oblasti.

  Zvěsti o ukončení provozu Stadia nejsou ničím novým

  Minulý týden společnost Logitech oznámila svůj nový cloudový herní handheld a o Stadii se nikde nezmínila. To vyvolalo u hráčů značnou skepsi, zejména po loňských zvěstech. V roce 2021 si hráči všimli, že společnost zpomalila vydávání her pro Stadii.

  V té době však společnost Google oznámila, že Stadia se nevypíná. Tehdy to byla pravda, ale zdá se, že Google možná věděl, že se blíží konec.

  Mnoho zaměstnanců společnosti Stadia bude pokračovat v této práci v jiných částech společnosti.

  “Jsme velmi vděční za průkopnickou práci týmu a těšíme se, že budeme mít i nadále vliv v herním a dalších odvětvích s využitím základní streamovací technologie Stadia,” řekl Harrison.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS