Více
  8.2 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  Slavný „allu“ si dává pauzu od CSGO. Podepsalo se na mě vytížení, svěřil se Fin

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  O tom, jak umí být sport a e-sport často krutý ke stavu profesionálních hráčů, se na vlastní kůži přesvědčil hvězdný Fin, který vystupuje pod přezdívkou „allu“. Od světa Counter-Strike: Global Offensive si musí dát pauzu, na vině je herní vytížení a nedostatek odpočinku.

  Každý den tréninky, volno jen minimální, turnaje a klíčové zápasy téměř každý týden. Takhle nějak vypadá program profesionálů ve světě počítačových her. Času na něco jiného a regeneraci už příliš nezbývá, takže se pak není čemu divit, když na někoho tíha dolehne.

  „Každý den je celkem podobný, ale už to dělám několik let, takže jsem si na to zvykl,“ prozradil v rozhovoru pro WN24.cz český hráč League of Legends „Humanoid“. Jeho myšlení ale všichni určitě nesdílí.

  Své by mohl vyprávět Aleksi „allu“ Jalli, finský profík ve službách ENCE, který se na scéně pohybuje už od roku 2009. Úspěšný „zabiják“ v CSGO fanouškům prostřednictvím sociálních sítí vyslal vzkaz, ve kterém uvádí, že si chce dát od hraní na chvíli pauzu.

  Důvod?

  Je to vcelku jednoduché: krutý režim. Fin prozradil, že už takový nápor na mysl i tělo nezvládá, a že se dokonce bojí o své vlastní zdraví. „Tohle je jedno z nejtěžších rozhodnutí mé kariéry, ale bohužel se na mě podepsalo velké herní vytížení a nedostatek odpočinku,“ nechal se slyšet 28letý „allu“.

  „Konec roku 2020 a hektická léta bez pauzy jsou znát,“ přibližuje Fin celý „syndrom vyhoření“. „Pokračovat v takovém režimu bez možnosti se pořádně zregenerovat by mě absolutně zničilo a to jak na serveru, tak mimo něj,” pokračoval finský hráč.

  U ENCE ho na dobu neurčitou nahradí polský legionář Olek “hades” Miskiewicz. Ten by mohl být v akci už 13. května, kdy Finové hostí na domácí půdě v Helsinkách Dignitas.

  „Mým cílem je vrátit se co nejdříve. Jsem vděčný, že mám kolem sebe lidi, kteří mě podporují i v tomto nelehkém čase. Uvidíme se brzy,“ slibuje „allu“. Tak doufejme i za něj.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS