Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Shox vyjádřil strach ohledně vývoje jeho domovské Counter-Strike scény

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Richard “shox” Papillon, jedna z tváří francouzské Counter-Strike scény, se poprvé ve své šestnáctileté kariéře pokouší o angažmá v mezinárodním týmu. Devětadvacetiletý hráč se rozhodl připojit k týmu Liquid poté, co byl posazen na lavičku Vitality, týmu číslo 1 ve Francii.

  Veterán si uvědomil, že kdyby zůstal na francouzské scéně, musel by sestupovat, co se týče týmů. Vitality jsou na míle daleko před LDLC, druhým nejlepším týmem země, a Shox by se s největší pravděpodobností dostal pouze na soutěže druhé úrovně.

  Přestože země vyprodukovala jednoho z nejlepších hráčů CS:GO všech dob, zpětně nejlepšího hráče světa za roky 2019 a 2020 Mathieu “ZywOo” Herbauta, podle shoxe v regionu chybí vývoj.

  Shoxovo vyjádření

  “Mám strach o francouzskou scénu a rozvoj nových talentů. Ne že by tam žádné nebyly, ale mám pocit, že tam není nic, co by těm novým talentům pomohlo se rozvíjet. Posledním dosavadním úspěchem jsou GenOne, kteří se nechali naverbovat LDLC. Jde o projekt vedený KRL, streamerem, který si sám vytipoval pět mladíků, které si sám vycvičil. Tak to prostě je. Kdyby to neudělal, byla by tato pětice stále ztracená v hlubinách francouzské amatérské CS scény. Dnes mají organizaci, mají platy, je to skvělé. Ale mělo by to vycházet od streamera? Ve Francii je nedostatek akademií,“ řekl shox v rozhovoru pro Liquid.

  “Chci scéně Counter-Strike dokázat, že i ve třiceti letech můžete vyhrávat a hrát v týmu první úrovně. Mám dojem, že v tomto věku se na vás nikdo ani nepodívá, ať už organizace, hráči nebo trenéři. Podle mě je to špatně. Myslím, že ve třiceti mají někteří lidé jiné priority – založit rodinu, usadit se, přestat cestovat – a jejich cíle se mohou změnit. Ale jsem přesvědčen, že pokud k tomu máte vůli, jste stále odhodlaní pracovat na tom, abyste byli součástí těch nejlepších, můžete jít ještě minimálně do 35 let. To je jeden z mých nejosobnějších cílů, změnit mentalitu na scéně v tomto tématu,“ dodal.

  Shox se v 15. sezóně ESL Pro League zúčastní teprve třetí akce s Liquidem. Po včerejším vítězství nad BIG mají v turnaji skóre 1:0 a dnes se ve 13:30 SEČ utkají ve druhém kole skupiny C s týmem GODSENT.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS