Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  RNG se potýkají s COVIDem při největším turnaji roku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Během nedělního večerního přenosu skupinové fáze International 11 se RNG vzdali svého druhého zápasu proti PSG.LGD. Po skončení prvního zápasu bylo jasné, že midlaner RNG Lu “SomnusM” Yao je neuvěřitelně nemocný a nemůže hrát.

  Podle zdrojů RNG včera večer informovali zaměstnance Valve, že přišli do kontaktu s manažerem PSG.LGD Panem “Fei” Feiem, který se v noci předtím nakazil virem COVID-19. V noci na dnešek se však nakazili. Hráči RNG byli tu noc testováni na přítomnost COVID-19 a jejich test byl potvrzen jako negativní. Somnus byl ráno nemocný, ale chtěl hrát. Po první hře se však cítil příliš špatně na to, aby mohl pokračovat ve hře, a RNG se rozhodlo zápas vzdát.

  Později během dne se na oficiálním účtu RNG na Weibo objevil příspěvek, že Somnus byl poslán do nemocnice. O několik hodin později se však vrátil a hrál za RNG v karanténní místnosti mimo dosah ostatních spoluhráčů.

  Internet reaguje na Covid-19 situaci RNG

  Caster Niklas “Wagamama” Högström dal jasně najevo své pocity, když se dozvěděl o RNGho problémech. RNG byl podle něj tým s nejlepší dosavadní formou ve skupinových fázích a to, že se jim do cesty postavily vnější faktory, bylo těžké sledovat.

  Situace byla o to těžší, že fanoušci a analytici měli pocit, že Somnus hraje za RNG neuvěřitelně dobře. Na konci druhého dne se tým nacházel v čele tabulky s bilancí na mapě 9-1. Na konci druhého dne se mu dařilo. Na konci třetího dne se však propadli na čtvrté místo v pořadí, čímž jim hrozil pád do nižšího bracketu hlavní soutěže.

  Navzdory Somnusově incidentu s pokračovali ve zbytku her, které RNG pro tento den měli. Když se vrátil, fanoušci ho přirovnávali ke hře Michaela Jordana s chřipkou, který bojoval s nemocí, aby se mohl utkat se svými spoluhráči na největším turnaji roku.

  RNG se dostalo do těžké situace díky nedávným prohrám ve skupinové fázi. Čínské naděje si v průběhu roku vedly dobře a na posledním turnaji Dota Pro Circuit získaly první místo: China tour. Nyní čelí výzvám mimo hru, které je v závěrečný den skupinové fáze skutečně prověří. Chcete-li zjistit, zda se RNG podaří postoupit do horní skupiny, nalaďte si přenos z turnaje International 11 na kanálu PGL Dota 2 na Twitchi.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS