Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Riot Games žaluje vietnamské vývojáře za plagiát její hry, požaduje 150 tisíc dolarů a zákaz prodeje

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Riot, která má na svém kontě herní universum League of Legends, jde k soudu. Podala žalobu na vietnamské vývojářské studio Imba Network, které mělo vytvořit plagiát její hry Teamfight Tactics. Riot požaduje 150 tisíc dolarů jako náhradu škody za krádež podoby i příběhů herních postav, které se měli vietnamští vývojáři dopustit ve své hře I Am Hero: AFK Tactical Teamfight.

  Riot také u kalifornského soudního dvora požádal o zamezení prodejů zmíněné hry. Imba Network se brání, že k žádnému plagiátorství nedošlo, důkazy ale hovoří spíše proti němu.

  Riot soudu poskytl několik ukázek, za kterých vyplývá, že buď šlo o extrémně nepravděpodobnou náhodu, nebo se ve Vietnamu inspirovali přes míru. 

  Mezi příklady patří například napodobeniny jmen, kdy místo Heimerdingera z League of Legends je v I Am Hero: AFK Tactical Teamfight zkrátka jen Dinger, místo Teema je tam Tomee a místo Vi prostě Vy.

  Riot tvrdí, že se plagiátu daří zmást hráče skrz známé hrdiny. Zároveň měli okopírovat i prvky hratelnosti .

  I Am Hero: AFK Tactical Teamfight vyšlo na celé řadě mobilních platforem. Dá se očekávat, že souboj s Riotem Imba Network nevyhraje a brzy bude jejich hra stažena z oběhu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS