Více
  9.9 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Riot Games představuje první oficiální esportový turnaj ve hře LoL: Wild Rift. Hraje se o 7,5 milionu korun

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Riot Games oznamuje první oficiální turnaj v mobilní hře League of Legends: Wild Rift. Ten je otevřen pro týmy z Evropy, regionu CIS, Turecka, Blízkého východu a severní Afriky. První zápasy šampionátu The League of Legends: Wild Rift: Origin Series začínají již červnu a nejúspěšnější tým si odnese nejenom premiérový titul, ale také největší část z celkové finanční dotace, která dosahuje 300 000 euro, tedy přes 7,5 milionu korun.

  Elektronické sporty patří mezi nejrychleji rostoucí oblasti zábavy. Jedním z důvodů této zvyšující se popularity je také velký vzestup mobilního esportu, tedy soutěžního hraní na chytrých telefonech. Analytická společnost Newzoo říká že mobilní esport je jedním z hlavních trendů pro rok 2021.

  Společnost Riot Games, která dlouhodobě patří mezi největší herní vývojáře esportových titulů na světě, tento trend silně vnímá. I proto rozšířila jednu z nejhranějších esportových her na světě, League of Legends, také na mobilní telefony. A právě v této mobilní verzi nazvané League of Legends: Wild Rift oznamuje první oficiální esportový turnaj nazvaný Origin Series. Jeho celková finanční dotace se vyšplhá na 7,5 milionu korun.

  League of Legends: Wild Rift: Origin Series se zaměří na hráče a týmy z Evropy, region CIS (bývalé Společenství nezávislých států), Turecka, Blízkého východu a severní Afriky. Do turnaje se mohou registrovat i české a slovenské týmy. Vyvrcholení první měsíční kvalifikace se naplánováno na 24. června.

  Další informace se dozvíte na stránkách www.originseries.com.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS