Více
  -0.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 20 ledna, 2022

  Ředitel esportu PUBG Mobile se vyjádřil k budoucnosti hry v Indii

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tencent poodhalil budoucnost PUBG Mobile v Indii. Tam byla hra ke konci roku 2020 zakázána.

  Hra PUBG Mobile se po svém vydání v roce 2018 stala v Indii velmi populární. Koncem roku 2020 měla hra v zemi údajně více než 50 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Díky tak obrovské hráčské základně byla Indie hlavním středem zájmu herní esportové scény a přilákala statisíce diváků.

  To vše však bylo utnuto, když indická vláda 2. září 2020 zakázala hru PUBG Mobile z důvodu ochrany osobních údajů. To znamenalo velký zásah do celkové hráčské základny hry a faktický konec esportu PUBG Mobile v zemi.

  Hra se však v červenci 2021 vrátila pod názvem Battlegrounds Mobile India (BGMI). Zatímco PUBG Mobile vydala společnost Tencent, BGMI vydala jihokorejská společnost Krafton, která je vlastníkem IP PUBG.

  Od jejího vydání se hodně spekulovalo o návratu do esportu. V červenci Krafton uspořádal první soutěž The Launch Party, na kterou byli pozváni nejlepší tvůrci a týmy. Krátce poté oznámil turnaj Battlegrounds India Series (BGIS) s otevřenými kvalifikacemi a prize poolem 10 000 000 rupií (asi 134 000 dolarů).

  Díky tomu se mnoho hráčů zajímalo, zda bude BGMI součástí globální esportové scény. I v Číně je PUBG Mobile kvůli přísným regulačním zákonům této země k dispozici jako jiná hra s názvem Peacekeeper Elite, ale nejlepší týmy mají i tak možnost kvalifikovat se na PUBG Mobile Global Championship (PMGC) a další mezinárodní akce.

  Když však byl minulý měsíc oznámen formát PMGC 2021, vyšlo najevo, že navzdory vydání BGMI se v ligové fázi nebude moci účastnit žádný indický tým.

  Dot Esports se na to zeptal ředitele esportu PUBG Mobile společnosti Tencent Jamese Yanga, který prozradil, že to nezáleží zcela na společnosti.

  “Myslím, že na tuto otázku nemohu odpovědět, měl by ji zodpovědět Krafton,” řekl Yang. “Osobně doufám, že se Indie do našeho ekosystému vrátí.”

  Indie se zatím oficiální plnohodnotné esportové soutěže pro Battlegrounds Mobile India nedočkala. Zatímco BGIS byl oznámen v červenci, turnaj byl následně z nezveřejněných důvodů odložen. Společnost Krafton nedávno oznámila, že očekávaný turnaj uskuteční v prosinci a lednu.

  “BGIS byl odložen a bez něj toho nemohu příliš říct,” dodal Yang.

  Mluvčí společnosti Krafton na žádosti o komentář k tomuto článku nereagoval.

  Fanoušci však stále doufají, že indický tým v PMGC uvidí. Společnost Tencent prozradila, že do finále, které se uskuteční 21. až 23. ledna, bude pozván jeden tým. Yang odmítl pozvaný slot komentovat a pro Dot Esports uvedl, že tento pozvaný tým bude brzy odhalen.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Bobby Kotick

  Akvizice Activision Blizzard společností Microsoft. Co to znamená?

  Společnost Activision Blizzard je od loňského roku pod drobnohledem veřejnosti kvůli údajným případům sexuálního zneužívání a sexuálního obtěžování zaměstnankyň. To vedlo kalifornský úřad pro spravedlivé zaměstnávání a bydlení k podání žaloby na společnost v červenci 2021.

  Cesta Teamu Liquid na League of Legends Championship

  Soupiska Team Liquid 2022 je nejnovějším super týmem v sérii League of Legends Championship. V čele se zkušenými veterány, jako jsou support Jo "CoreJJ" Yong-in, mid laner Søren "Bjergsen" Bjerg a top laner Gabriël "Bwipo" Rau, není divu, že očekávání od této iterace týmu jsou větší než kdy jindy.

  Evil Geniuses zůstávají po výhře nad Immortals v LCS Lock In neporaženi

  Tým Evil Geniuses v League of Legends dnes smetl Immortals. V turnaji 2022 LCS Lock In je zatím neporažen.

  CS:GO týmy prodlužují partnerství s ESL Pro League do roku 2025

  Partnerství s ESL Pro League ve hře Counter-Strike. To bylo podle oznámení společnosti ESL Gaming prodlouženo nejméně do roku 2025. Přesněji jde o partnerství mezi 14 týmy a ESL Gaming, jindy označované za Louvre Agreement.

  Společnost Valve poskytuje aktuální informace o zrušeném turnaji Dota Pro Circuit Winter Tour Major 2022

  Společnost Valve vydala malou aktualizaci týkající se zrušení turnaje Dota Pro Circuit Winter Tour Major 2022. Uvedla, že pracuje na plánu náhradní akce.

  Riot údajně vyšetřuje bosse TSM Reginalda kvůli špatnému chování na pracovišti a šikaně

  Společnosti Riot Games a Team SoloMid v úterý potvrdily, že vyšetřují obvinění ze slovního napadení a šikany vznesené proti generálnímu řediteli a zakladateli TSM Andymu "Reginaldovi" Dinhovi.
  Reklama
  Reklama
  Reklama