Více
  -0.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 20 ledna, 2022

  Postup ze skupiny, čtvrtfinále a konec. Magnum a jeho Fnatic na MS ve Valorantu končí

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Fnatic mnozí považovali na historicky prvním světovém šampionátu ve Valorantu za velkou hrozbu. Tým kolem českého borce Martina „Magnum“ Pěnkova ovládl skupinu, postoupil, hned v prvním vyřazovacím kole však končí. Nad síly Britů byla argentinská organizace KRÜ Esports.

  Příznivci relativně nové střílečky Valorant se na prosinec velice těšili. Důvod byl celkem jednoduchý, na programu bylo a stále je mistrovství světa s pořadovým číslem 1. Offline turnaj v německém Berlíně už má za sebou skupiny a první kolo vyřazovací fáze.

  Na podniku figuruje v jednom případě také česká vlajka. Martin „Magnum“ Pěnkov si díky svým výkonům vysloužil přesun do Fnaticu. Známý tým z Britských ostrovů chtěl spolu s Čechem uspět i na šampionátu, to se mu ale bohužel nepovedlo. Na výkony ze skupiny Fnatic nenavázal.

  První místo ve skupině, skóre 2:0. Fnatic kráčel vstříc playoff v dobré náladě a chtěl se pokusit postoupit co nejdál. Ve čtvrtfinále ale Britové narazili. KRÜ Esports, argentinský výběr, u jehož zrodu byl fotbalista Sergio Agüero, cestu Fnaticu turnajem ukončil.

  Nezvládnutý Haven, pak také Split

  Jak čtvrtfinále probíhalo? Fnaticu se start vůbec nepovedl a prohrál na mapě Haven v poměru 13:15. Stav utkání pak zvládl srovnat na Iceboxu, nakonec ale na posledním Splitu strhla souboj na svou stranu organizace KRÜ.

  „Myslím, že Icebox je pro Fnatic silná mapa. Pro nás právě naopak,“ hodnotil bitvu Klaus z vítězného týmu. „Už před zápasem jsme věděli, že možná Icebox hrát budeme, takže jsme se snažili, aby se nám to nedostalo do hlavy. Nezáleželo nám na tom, jestli o něj přijdeme,“ popisoval cestu k postupu.

  „Před turnajem jsme měli pocit, že jsme se vyvinuli tak, abychom porazili tým z velkého regionu, protože jsme neuspěli na obou Masters,“ řekl kouč Onur. „Porazili jsme pár dobrých týmů z Brazílie a Japonska, ale proti nejlepšímu týmu světa jsme neuspěli. Nevěděl jsem, jestli jsme dost dobří, ale dokázali jsme, že se svět mýlí. Mnoho lidí mělo pocit, že nejsme schopni porazit tým z významného regionu. Udělali jsme to dvakrát za sebou,“ doplnil.

  Na Argentince, za které však hrají převážně zástupci z Chile, teď čeká silní Gambit. Ruská organizace si proklestila cestu turnajem přes X10 CRIT a zvítězila 2:1. Jak vidí situace Čech Magnum?

  „Myslím, že každý tým může porazit každého. KRÜ podle mě dokáže přehrát i Gambit,“ myslí si hráč Fnaticu. „Aby porazili Gambit, musí jim ale všechno vyjít dokonale,“ dodal Magnum.

  Program Valorant Champions 2021:

  • 11. prosince od 18 hodin: Acend vs. Team Liquid
  • 11. prosince od 21 hodin: Gambit vs. KRÜ

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Bobby Kotick

  Akvizice Activision Blizzard společností Microsoft. Co to znamená?

  Společnost Activision Blizzard je od loňského roku pod drobnohledem veřejnosti kvůli údajným případům sexuálního zneužívání a sexuálního obtěžování zaměstnankyň. To vedlo kalifornský úřad pro spravedlivé zaměstnávání a bydlení k podání žaloby na společnost v červenci 2021.

  Cesta Teamu Liquid na League of Legends Championship

  Soupiska Team Liquid 2022 je nejnovějším super týmem v sérii League of Legends Championship. V čele se zkušenými veterány, jako jsou support Jo "CoreJJ" Yong-in, mid laner Søren "Bjergsen" Bjerg a top laner Gabriël "Bwipo" Rau, není divu, že očekávání od této iterace týmu jsou větší než kdy jindy.

  Evil Geniuses zůstávají po výhře nad Immortals v LCS Lock In neporaženi

  Tým Evil Geniuses v League of Legends dnes smetl Immortals. V turnaji 2022 LCS Lock In je zatím neporažen.

  CS:GO týmy prodlužují partnerství s ESL Pro League do roku 2025

  Partnerství s ESL Pro League ve hře Counter-Strike. To bylo podle oznámení společnosti ESL Gaming prodlouženo nejméně do roku 2025. Přesněji jde o partnerství mezi 14 týmy a ESL Gaming, jindy označované za Louvre Agreement.

  Společnost Valve poskytuje aktuální informace o zrušeném turnaji Dota Pro Circuit Winter Tour Major 2022

  Společnost Valve vydala malou aktualizaci týkající se zrušení turnaje Dota Pro Circuit Winter Tour Major 2022. Uvedla, že pracuje na plánu náhradní akce.

  Riot údajně vyšetřuje bosse TSM Reginalda kvůli špatnému chování na pracovišti a šikaně

  Společnosti Riot Games a Team SoloMid v úterý potvrdily, že vyšetřují obvinění ze slovního napadení a šikany vznesené proti generálnímu řediteli a zakladateli TSM Andymu "Reginaldovi" Dinhovi.
  Reklama
  Reklama
  Reklama