Více
  9.9 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Po vzoru fotbalu. Panini udělá kartičky i hrám, budou na nich „lolkaři“ ze Španělska

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ve světě fotbalu asi není nikdo, kdo by tuhle činnost neznal. Koupíte si malý balíček, z něj vyndáte samolepky, na kterých jsou hráči a ty pečlivě lepíte do alba na místo, kam patří. Společnost Panini, která má celou věc ve svém portfoliu, se teď zaměří i na prostředí počítačových her.

  Světový šampionát, mistrovství Evropy. To jsou dvě hlavní akce, na které se každé dva roky Italové z firmy Panini těší. Vědí totiž, že jim do kapes přiteče pořádný balík peněz. A to za fotbalová alba a samolepky, ze kterých se staly ikonické doplňky.

  I samozřejmě také cenné sběratelské předměty. Panini existuje už od roku 1961 a kromě alb produkuje také nejrůznější časopisy, komiksy nebo kartičky. Až teď ale nastala ta správná chvíle na změnu zaměření – počítačové hry.

  Ty rostou na oblíbenosti každým rokem, což znamená jediné. Bohaté firmy investují do e-sportu velké množství financí, což teď udělá i Panini. Hlavními aktéry v albech by se měli stát hráči španělské Superligy v League of Legends.

  „Vydání alba Superligy je pro e-sport velkým milníkem. Jsme hrdí na to, že s LVP stojíme v čele iniciativy v tomto odvětví. Panini jistě naši komunitu potěší,“ myslí si Jordi Soler, vrchní pořadatel Superligy ve Španělsku.

  Myslí se i na historii

  Album, ve kterém budou figurovat „lolkaři“ z Apeninského poloostrova, bude vůbec prvním, které se zaměří na scénu počítačových her. Kromě hvězd současnosti se ale bude myslet také na minulost. Tak, jak tomu bývá u fotbalu, i tady bude tzv. historická sekce.

  K tomu ještě navíc trenéři, týmy, jejich loga, dresy či arény, ve kterých se obvykle zápasy hrají. Zkrátka všechno, co si jakýkoliv fanoušek League of Legends ve Španělsku představuje.

  Podle Solera to tady nekončí. Španělé mají být průkopníci a další mají jít v jejich šlépějích. „Jsme přesvědčeni, že tohle je jen začátkem něčeho mnohem většího. V následujících letech se dočkáme více věcí,“ myslí si.

  Vzhledem k tomu, že jde o premiéru, měli byste zvážit možnost koupě. Jednou totiž může jít o velice cenný artefakt.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS