Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Pieliedie se přidává na soupisku SMG

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dota Pro Circuit 2022 vstupuje do své závěrečné fáze s regionální ligou Summer Tour a všechny týmy, které dosud mlčely, oficiálně oznamují své konečné soupisky před prvními zápasy. Patří mezi ně i tým SMG, který uprostřed přetrvávajících reakcí na předchozí přesuny v soupisce podepsal veterána Johana “pieliedie” Åströma, aby doplnil svou sestavu.

  Tento krok byl učiněn v tichosti před uzamčením soupisek v rámci DPC Summer Tour 29. května, přičemž SMG až do dnešního dne podpis pieliedieho nepotvrdilo. Je pravděpodobné, že se tak SMG rozhodla kvůli probíhajícímu sporu mezi organizací, její soupiskou pro hru Dota a bývalým hráčem Michaelem “ninjaboogie” Rossem Jr.

  Kontroverzní vyloučení

  Společnost SMG 20. května oznámila, že se s “ninjaboogiem” rozloučila ještě před začátkem Summer Tour, což se jevilo jako typická změna na soupisce. Hráč však později tvrdil, že byl z týmu vyhozen poté, co požádal o mírné prodloužení příjezdu do bootcampu na sezónu, aby mohl trávit čas se svou matkou, která byla velmi náhle hospitalizována po mrtvici.

  Podle ninjaboogieho byla krátká výměna textových zpráv s jeho spoluhráčem MidOne veškerou komunikací, kterou vedl před tím, než byl vyřazen ze soupisky po schůzce zbývajících hráčů, která se konala bez něj.

  “MidOne se mě jen zeptal na mé rozhodnutí a tu noc, kdy jsem ho dal, jsem byl vyhozen. Dokonce jsem se snažil o tom rozhodnutí hádat a říkal jsem, že kdybych ten let vzal, tak by mě nevykopli. Nejvíc mě bolí, že dokonce měli týmovou schůzku beze mě. Kdybych si mohl vyslechnout jejich názor, možná bych s rozhodnutím odstoupit přišel sám,” řekl Ninjaboogie.

  Než tým oznámil přesun na soupisku, zemřela Ninjaboogieho matka kvůli komplikacím po mrtvici a boji s rakovinou v pozdním stádiu.

  Tato dodatečná informace poskytnutá ninjaboogiem vedla k tomu, že SMG bylo zaplaveno rozhořčenými reakcemi napříč stránkami organizace na sociálních sítích, a to i od velkých jmen mimo komunitu Dota, jako je Jack “CouRage” Dunlop.

  Pieliedie, který strávil nějaký čas hraním napříč různými regiony, včetně Severní Ameriky a Evropy, se nyní vrací do jihovýchodní Asie poprvé od roku 2018, kdy hrál za Mineski a byl nevyhnutelně nahrazen ninjaboogiem. Bude to také jeho první vystoupení během DPC 2022, naposledy hrál za Team Bald Reborn v sezóně 2021.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS