Více
  9.3 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  OpTic převálcoval BOOM Esports na VALORANT Champions 2022

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tým OpTic Gaming začal šampionát vítězstvím 2:1 nad týmem BOOM Esports. OpTic díky této výhře postoupili do zápasu o vítěze ve skupině B, kde se utkají s brazilskými soupeři LOUD.

  OpTic a LOUD se potkaly na několika různých mezinárodních turnajích; rivalita odstartovala na začátku roku 2022 během Masters Reykjavík. Týmy se střetly dvakrát, přičemž OpTic nakonec zvítězil.

  “Pokaždé, když jsme proti nim hráli, byly to vždy těsné zápasy. Doslova to mohlo dopadnout jakkoliv. Naštěstí pro nás to dopadlo více v náš prospěch než v jejich. Doufejme, že to tak zůstane i zítra,” řekl na pozápasové tiskové konferenci herní lídr OpTic Pujan “FNS” Mehta.

  Souboj mezi nejlepšími týmy Severní a Jižní Ameriky začíná 2. září ve 14:00 SELČ. Pokud bude zápas mezi OpTic a LOUD pokračovat v trendu jejich předchozích setkání, slibuje to podívanou.

  “Rozhodně to byla pokaždé docela show, když jsme proti nim hráli. Takže si myslím, že je mezi nimi určitá rivalita,” řekl FNS.

  Bohužel pro OpTic vedl pozitivní test COVID-19 k tomu, že hlavní trenér Chet “Chet” Singh nasměroval tým z izolace proti BOOM. Do zápasu proti LOUD se pravděpodobně nestihne vrátit.

  V Chetově nepřítomnosti připadla pomoc s usazením týmu na scéně na FNS. Herní lídr OpTic se rozpovídal o tom, jak se snaží odvrátit pomalý start, který tým trápil na předchozích akcích.

  “Pomalé začátky bych přičítal tomu, že každý je příliš brzy ve hře takticky uvědomělý a všichni se chtějí řídit těmito strategiemi. Ale tentokrát to trochu měníme tím, že hráči mají větší volnost,” řekl FNS.

  OpTic prošel prvním testem

  Jednotlivci OpTic během zápasu proti BOOM určitě ukázali něco z této svobody. I přesto však nezačal zápas pro nejlepší tým NA podle plánu.

  BOOM Esports si došli pro vítězství na své vybrané mapě Breeze po neuvěřitelných sedmi prodlouženích. Podle herního lídra BOOM Saibaniho “fl1pzjder” Rahmada tým během této první mapy necítil nervy.

  “Jsme nejnovější člen, nováček v turnaji. Takže nad tím moc nepřemýšlíme. Dalo by se říct, že jsme outsider, takže necítíme tlak,” řekl fl1pzjder v rozhovoru.

  Po Breeze se momentum opět přehouplo ve prospěch OpTic, favoritů. Možná to nebyly nervy, které by ovlivnily BOOM, ale jejich nezkušenost se projevila v jiných ohledech.

  “Ve hře jsme jim prostě dávali příliš velký respekt. Měli jsme prostě hrát tak, jak jsme zvyklí,” řekl fl1pzjder.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS