Více
  8.2 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  Ninjas in Pyjamas smetli Fnatic ve skupinové fázi VCT Masters 2022

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ninjas in Pyjamas dokázali, že Brazílie by neměla být ve VALORANTU přehlížena, když v úvodním zápase druhé skupiny B turnaje 2022 VCT Masters Reykjavík porazili Fnatic 2:0.

  Fnatic si vybrali mapu Ascent, ale NiP neměli s evropským týmem větší problémy. NiP během intenzivního pistolového kola úspěšně převzali místo B, čímž vytvořili precedens pro první polovinu. Ve druhém kole Fnatic zabil tři hráče, což ovlivnilo ekonomiku NiP, přestože kolo nevyhrál. Fnatic se ve třetím kole plně věnovali nákupu, ale nedokázali zabrat lokalitu a zúročit své investice.

  Ve druhém pistolovém kole se NiP agresivně tlačili do místa B, ale Fnatic místo udrželi s minimálními ztrátami. Vyhráli také své bonusové kolo, ale NiP je v 15. kole převálcovali. Fnatic zabránili brazilskému týmu ve sněhové kouli k vítězství, vyhráli další dvě kola a dále snižovali náskok.

  Osmnácté kolo bylo klíčové, protože NiP by se v případě prohry museli zachránit, ale bnj vyhrál zápas jeden proti třem, čímž si zajistil kolo a udržel vedení svého týmu. NiP si nechtěli nechat Ascent utéct, vyhráli poslední tři kola a zajistili si první mapu série.

  Split začal ve prospěch Fnatic, když vyhráli pistolové kolo, ale NiP stále kontrolovali a dominovali první polovině. Fnatic v první polovině vyhrávali sporadicky, ale dokázali si zajistit pouze čtyři kola na obranu. NiP nadále ukazovali, jak jsou mechanicky nadaní, například když xand zajistil zabití, přestože právě přistál po použití ultimátní schopnosti Raze. Fnatic sice těsně zneškodnili bodák ve 12. kole, kdy Fearoth zadusil vzkříšení Sage, ale přesto zabil nepřítele, ale to byl jeden z mála vrcholů evropského týmu v první polovině.

  NiP vyhráli druhé pistolové a bonusové kolo a Fnatic potřebovali vyhrát 15. kolo, aby si nezničili ekonomiku a potenciálně neumožnili NiP utéct s vítězstvím. Fnatic se podařilo vyhrát 15., 16. a 17. kolo, ale NiP v 18. kole zastavili rozlet. Fnatic okamžitě odpověděl výhrou v 19. kole, než NiP úspěšně vyhrál kolo Thrify ve 20. kole a dotáhl sérii do vítězného konce. Jonn z NiP ukončil sérii třemi působivými zabitími a zajistil tak svému týmu postup do zápasu o vítěze skupiny A.

  Ninjas in Pyjamas se zítra v 10:00 SEČ utkají v zápase o vítěze skupiny A s DRX. Fnatic bude mít další šanci přežít skupinovou fázi, pokud zítra v 16:00 CT porazí ve vyřazovacím zápase skupiny A divizi Zeta.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS