Více
  8.2 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  NBA Legenda Shaquille O’Neal: Profesionální esport hráči by měli být uznáni jako sportovci

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Bývalá superstar NBA Shaquille O’Neal se s moderátorem Jakem Luckym, který je známý svou show Full Squad, rozpovídal o tom, zda jsou hráči esportu opravdovými sportovci nebo ne. Sám tvrdí, že by skutečně svět tyto sportovce uznat měl.

  216 centimetrů měřící a 147 kilogramů vážící bývalá basketbalová hvězda NBA je jen málokdy spojována s termíny jako NRG investor nebo fanoušek esportu. Opak je ale pravdou.

  Shaq je vášnivým hráčem a také investorem. První jeho investice směrem do esportu proběhla už v roce 2016 do zmiňovaného NRG Esports – organizace, kterou spoluzaložil s Andy Millerem, spolumajitelem basketbalového klubu Sacramento Kings.

  V rozhovoru s moderátorem Jakem Luckym Shaq poskytl svůj názor na to, zda profesionální hráči esportu jsou sportovci nebo ne. V krátkém videu vloženém na Twitterový účet moderátora, se Jake jasně zeptal Shaqa na otázku, která zní od doby, co profesionální hraní her vstoupilo do kulturního mainstreamu. „Považuješ esport hráče za opravdové sportovce?

  Považuji, sportovec může znamenat různé věci. 15% jakékoliv hry je fyzické, vše ostatní je mentální,“ odpověděl Shaq. „Pokud říkáte, že jste sportovci, věřím vám. Nedokážu si představit, že bych dokázal a dělal to co vy.

  Vzhledem k diskuzi, která probíhá již od roku 2017 o zapojení esportu do Olympijských her, by vyjádření tak velkého sportovce jakým je Shaquille O’Neal, mohlo tuto myšlenku zas posunout trochu dál.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS