Více
  -0.7 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  Liquipedia smazala kvůli porušení podmínek stránky Dota Pro Circuit

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Organizátoři turnajů Dota Pro Circuit (DPC), ESL a DreamHack ve středu uprostřed sezóny změnili pravidla tiebreaků, což vedlo ke smazání všech stránek na Liquipedii, které se týkaly druhého turnaje, a to kvůli pravidlům pro zápis na webu.

  Tiebreak nastává, když několik týmů sdílí stejné skóre, ale je potřeba týmům stanovit pořadí. Všechny týmy proti sobě odehrají zápasy, ze kterých následně vzejde jejich postavení. Pokud týmy ze zápasů vyjdou vyrovnaně, zápasy se hrají znovu, dokud nebude možné dojít k jistému pořadí.

  Stránky Liquipedie, jakožto hlavní stránky pro zaznamenávání výsledků různých esportů, mají pravidla pro zápis, která jsou porušena, pokud organizátoři turnaje neoficiálně změní pravidla turnaje v jeho průběhu. Podle týmu, který stojí za portálem Liquipedia Dota, stránky, které tyto pokyny nedodržují, mažou, aby se vyhnuli věnování zdrojů soutěžím s pochybným provozem nebo pochybnými výsledky.

  V případě DPC společnost Valve v únoru změnila pravidla týkající se tiebreaků, aniž by provedla oficiální aktualizaci pravidel. Podle týmu Liquipedia všechna do dnešního dne zveřejněná pravidla DPC o tiebreacích uváděla, že se tiebreaky v divizi 1 hrají pouze u vyrovnaných týmů bojujících o sestup nebo během Major upper bracketů, skupinových fází a zápasů o divoké karty.

  Když však Dreamleague a ESL oznámily tiebreaky pro dva zápasy (Team Liquid vs. Tundra Esports a OG vs. Gaimin Gladiators) mimo tyto okolnosti, porušily ligy DPC pravidla pro zápis. Podle oficiálních pravidel mělo o výsledku těchto zápasů rozhodnout skóre zápasů, nikoli tiebreaky.

  Vyjádření Liquipedie

  Podle týmu Liquipedie zaujala stránka v poslední době přísnější postoj poté, co zaznamenala problémy napříč celou scénou Dota 2.

  “Hlavním cílem Liquipedie je přesně zaznamenávat historii esportu. Za tímto účelem pracujeme v rámci určitých limitů, tzv. notability guidelines. Konkrétně v případě hry Dota 2 nám tato pravidla pomáhají vyhnout se věnování zdrojů soutěžím s pochybným provozem nebo pochybnými výsledky.

  Poté, co jsme zaznamenali problémy na scéně Dota 2, jsme začali od organizátorů turnajů vyžadovat vyšší úroveň soutěžní integrity. Tyto vyšší standardy chrání hráče, přispěvatele i diváky před možnou újmou.” napsal tým Liquipedie.

  Není to poprvé, co Liquipedia přistoupila k podobným změnám, i když organizátoři turnaje Galaxy Gamer Dubai údajně problém vyřešili dostatečně rychle, aby se vyhnuli ztrátě záznamu z akce. DPC se ke smazaným stránkám Liquipedie zatím nevyjádřila.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS