Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  LEC konečně umožní vstup divákům, v LPL kvůli covidu posouvají zápasy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V Evropě nás konečně čeká LEC s živým publikem, v Číně se naopak covidová situace zhoršuje. Zápasy LPL byly odloženy.

  Společnost Riot Games dnes odhalila, že během finále jarního rozdělení LEC 2022 bude opět povoleno živé publikum.

  “LEC otevírá své dveře pro omezený počet fanoušků, kteří budou moci sledovat jarní finále 2022,” uvedla společnost Riot v tiskové zprávě. Do berlínského studia se tak fanoušci vrátí poprvé od roku 2020.

  Přestože se omezení Covidu v Německu v posledních měsících výrazně zmírnila, Riot zůstává i nadále obezřetný. “Abychom zajistili co nejvyšší bezpečnost, omezujeme počet účastníků a fanoušci budou muset dodržovat předpisy platné v místě konání,” uvedla společnost Riot.

  Fanoušci budou také povinni “nosit uvnitř studia roušku, pokud nebudou jíst nebo pít”, a bude se doporučovat společenský odstup.

  Vstupenky na závěrečný víkend jarního rozdělení play-off LEC 2022 budou k dispozici v pátek 1. dubna. Fanoušci je budou moci najít na webových stránkách pro prodej vstupenek Eventbrite.

  Play-off jarního rozdělení LEC 2022 je v plném proudu. Vrátí se v pátek, kdy se v nižší skupině utká tým G2 Esports s týmem Team Vitality. O víkendu se tři týmy utkají o titul a místo na Mid-Season Invitational. Tyto tři týmy si také zahrají před diváky o závěrečném víkendu splitu.

  Posunutí LPL

  Těsně před plánovaným zápasem play-off mezi Edward Gaming a Weibo Gaming oznámil oficiální twitter League of Legends Pro League, že kvůli rostoucímu počtu případů COVID-19 v Číně bude jarní play-off LPL 2022 posunuto. Kromě toho se budou zápasy hrát také na dálku.

  “Vzhledem k aktuální situaci s Covidem jsme se v zájmu ochrany zdraví a bezpečnosti našich hráčů, trenérů, týmového personálu a zaměstnanců rozhodli odložit původní program play-off na 8. dubna a dále,” stojí v oficiálním oznámení.

  Ve stejném oznámení se uvádí, že čas a datum jarního finále LPL 2022 budou oznámeny později, a fanoušci jsou vyzváni, aby sledovali podrobnosti. Navzdory tomuto oznámení však zápas EDG a WBG pokračoval podle plánu, a to na dálku. Odklad se navíc netýká ani dalších dvou zápasů.

  Čína se v posledních týdnech potýká s velkou epidemií COVID-19. Ve skutečnosti byly kvůli epidemii odloženy zápasy sahající až do základní části. Kvůli karanténním předpisům v Šanghaji byly odloženy dva zápasy z 8. a 9. týdne. Zápas Anyone’s Legend proti Victory Five byl v 8. týdnu rovněž odložen z bezpečnostních důvodů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS