Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Larssen z Rogue se zamýšlí nad sezónou po vypadnutí z Worlds

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost JD Gaming ve čtvrtek vyřadila Rogue – a mid lanera Emila “Larssena” Larssona – z boje o titul Worlds 2022 ve hře League of Legends v poměru 3:0. Byl to výsledek, který všichni očekávali. Ale už jen to, že tu Rogue vůbec je, je něco, co na začátku roku 2022 nikdo nečekal. Celý rok Rogue stále vzdorovala nepřízni osudu, byl to bezpochyby její nejlepší rok.

  “Byl to zdaleka nejpamátnější rok mé ligové kariéry. Celkově budu na tento rok vzpomínat jako na mnohem příjemnější než na ostatní roky,” prohlásil Larssen.

  Worlds 2022 byl pro Rogue a Larssena nejlepším výsledkem v historii, protože jak středopolař, tak organizace se poprvé v historii dostali ze skupinové fáze. Nicméně i když Larssen považuje Worlds 2022 za úspěch, nemá žádný konkrétní moment, který by považoval za nezapomenutelný. Místo toho ho napadají jen výčitky.

  “Přál bych si, aby naše mentalita po postupu do čtvrtfinále byla lepší. V těch zápasech jsme na tom nebyli psychicky úplně dobře,” řekl Larssen.

  Tyto zápasy dostaly Rogue do této pozice hned na začátku. S druhým nasazeným týmem ve skupině C místo prvního si ve čtvrtfinále vylosovali jednoho z favoritů Worlds 2022 JDG. Tým měl jasnou převahu; zůstal konkurenceschopný, zejména ve třetím zápase, ale nápis na zdi byl na světě. Larssen si myslí, že tým mohl strhnout vítězství na svou stranu, kdyby byl jen o trochu lepší.

  “Chyběly nám základy. Myslím, že jsme mohli některé zápasy nebo možná celou sérii zvládnout, je to tak trochu naše chyba; ale oni byli samozřejmě mnohem lepší,” myslí si Larssen.

  Larssenovo ohlednutí za rokem 2022

  Při celkovém zamyšlení nad tímto rokem Larssen řekl, že pokud jde o cestu Rogue na mistrovství světa 2022, je na co být hrdý. Říci, že tento rok byl pro Larssena nebo tým perfektní, by byla lež. Bojovali s některými těžkostmi, ale právě ty zřejmě udělaly tento rok tak výjimečným. Rogue v průběhu roku bylo příliš mnohokrát odpočítáváno, než aby se to dalo dobře… spočítat. Dokonce i když tým vstupoval do jarního play-off mistrovství Evropy ligy jako nasazená jednička, v semifinále prohrával s Fnatic 2:0, než se rozjel a celou sérii vyhrál. Právě tento moment skutečně odstartoval Larssenův a Rogueův magický rok.

  Pak přišel letní split LEC. Tým se občas trápil, ale poté, co se probojoval do play-off, tým ožil a zbytek je historie. Týmu se podařilo vyhrát split a získat titul šampionů LEC vstupujících do světových soutěží v sérii, na kterou Larssen nikdy nezapomene.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS