Více
  8.2 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  Komedie v Minecraftu. „Tfue“ přišel o zlato, soupeři se nelíbil jas obrazovky

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Hodně komické vystoupení se odehrálo po slavném turnaji v Minecraftu. Celkový vítěz a jednoznačně nejlepší hráč celého eventu už se těšil na zlatou medaili a tučnou prémii 12 tisíc dolarů k tomu. Jenomže „Tfue“ nakonec nic z toho mít nebude. O vítězství ho připravil jas obrazovky.

  Twitch Rivals: Minecraft Mystery Games. Tak zní název velkého turnaje, který nedávno sledovali příznivci hry Minecraft. Na klání se přihlásilo 16 tvořivých týmů, které mezi sebou ve třech různých módech soupeřily o pomyslný trůn.

  Nejlépe zvládl celou akci Turner Tenney. Rodák u USA, který vystupuje pod přezdívkou „Tfue“ získal 45 bodů a vyšplhal se do čela celé tabulky. Pak se ale odehrálo něco, co nečekal ani on, ani jeho fanoušci. Vedení mu odebralo několik bodů a o první místo tak přišel.

  Podle vedení turnaje měl „Tfue“ jas obrazovky tak vysoký, že mu dával ve hře značnou výhodu. A to přesněji větší přehled na mapě pod vodou. Regule stanovují, že žádný hráč nesmí hrát s jakýmikoliv módy nebo doplňky, sám Američan ale k jasu musel použít úpravu herních souborů.

  Na vině bylo jedno číslo

  „Tfue“ musel sáhnout do nastavení hry a přenastavit jedno malinkaté číslo. Jenže právě to se mu nakonec stalo osudným. O prémii 12 tisíc dolarů, tedy zhruba čtvrt milionu korun, si teď může nechat tak maximálně zdát.

  „Vyhráli jsme a diskvalifikovali nás jen zvýšenému kvůli jasu?“ divil se prostřednictvím Twitteru samotný hlavní aktér. Pravidla ale mluví jasně. Tohle je zkrátka porušení přísných pravidel Minecraftu. A vlastně jakékoliv jiné počítačové hry.

  Na jeho obranu. „Tfue“ často své umění sdílí se světem prostřednictvím streamů, při kterých musí používat co nejlepší kvalitu obrazu. Je tak jasné, že i tentokrát si chtěl všechny potřebné elementy upravit sobě na míru, aby mu hra co nejlépe vyhovovala.

  A to nakonec vyšlo. Průběžné první místo, nejvyšší skóre. Kdyby někdejší hvězda Fortnite neskončila na nejvyšším stupínku, dost možná by se podobný přestupek ani neřešil. Jenže jak už to tak bývá, tohle vedení nechtělo nechat jen tak. Snad si příště dá trochu větší pozor.

  Jeho tým nakonec skončil na děleném druhém místě.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS