Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Kolik si za měsíc vydělají profíci? Vyzrazeno omylem. Hvězdy Valorantu určitě neživoří

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Téma svět počítačových her a peníze, to je věc, kterou společnost řeší v poslední době víc a víc. Aby byl někdo, kdo pracuje s klávesnicí a myší, mnohonásobně lépe ohodnocen, než třeba pedagog nebo doktor, to je na denním pořádku. Vhled do účtů hráčů Valorantu omylem přinesla přítelkyně jedné hvězdy.

  Sport s přidaným písmenkem „e“ na začátku, to je zlatý důl. Komu to jde s počítačem, myší a klávesnicí dobře, měl by na tohle prostředí zacílit. Dají se v něm totiž vydělat velké peníze. Tedy alespoň podle informací, které přinesla partnerka Tysona „TenZ“ Ngoa.

  Ve smlouvách profesionálních hráčů se často objevuje klauzule, která zamezuje úniku dat z výplatních pásek, s tím si ale dotyčná nelámala hlavu. Během streamu vyzradila nejen plat svého přítele, ale také několika dalších hráčů Valorantu.

  Střílečka vyšla teprve v loňském roce, ukazuje se ale, že přechod k ní od slavnějšího Counter-Striku, Overwatch nebo Apex Legends není zase tak velkým riskem. I tady se e-sport vyplácí do posledního kliku myši nebo stlačení klávesnice.

  Nejlépe jsou na tom „sinatraa“ a „nitr0“

  Kyedae Shymko se zaměřila na tuhle dvojici, následné dohady ale zjistily, že právě oni jsou těmi nejlépe vydělávajícími hráči na poli Valorantu. Měsíční výplata Nicholase „nitr0“ Cannelly a Jaye „sinatraa“ Wona se pohybuje v rozmezí 25 až 30 tisíc dolarů, tedy něco kolem 550 až 650 tisíci koruny.

  Ti matematicky zdatnější si pak mohou vypočítat, že ročně si duo přijde až na 300 tisíc dolarů, což je pro někoho naprosto nepředstavitelná částka. Druhý jmenovaný, tedy „sinatraa“ navíc v poslední době vůbec nehraje. Plat mu ale i přes nařknutí ze zneužívání bývalé přítelkyně běží dál.

  Jen pro představu, v nově vzniklém Valorantu jde o nejvyšší platy, na scéně LOL jde ale spíše o průměr. Ne zrovna výjimeční hráči v USA si mohou ročně přijít na 300 tisíc dolarů, tedy to samé, co hvězdy Valorantu.

  Jak je na tom Česko?

  To se přesně neví. V nedávném rozhovoru s profesionálním hráčem FIFY 21 jsme se ale na tohle téma bavili také. Dá se e-sportem v České republice vydělat?

  „Myslím si, že je to rok co rok lepší. Když to srovnám s Německem, tak jsme určitě ještě pozadu, ale situace se lepší a je nás tu pár, co se tomu dokáže věnovat na full-time,“ rozpovídal se pro zpravodajský web WN24.cz legionář pražské Sparty „Emerickson“.

  E-sport tak nabírá na síle i po finanční stránce. Ukazuje se, že hraním se dají vydělat opravdu astronomické částky.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS