Více
  13.2 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  Kjaerbye se vrací k profesionálnímu Counter-Striku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Po téměř roční pauze se do hry CS:GO vrátil dánský hráč a vítěz ELEAGUE Atlanta Major Markus “Kjaerbye” Kjærbye a doplnil tak pátý hráčský tým Endpoint.

  “Jsem rád, že mohu říci, že jsem našel ideální místo, kde mohu opět zvednout pušku v Endpointu. Lidé, kteří stojí za Endpointem, a kultura, kterou vytvořili, znovu a znovu dokazují, že mají struktury, které umožňují hráčům maximalizovat jejich potenciál, což je přesně to, co hledám,” uvedl Kjaerbye v tiskové zprávě Endpointu.

  Kjaerbye doplní mezinárodní soupisku poprvé od svého působení ve FaZe Clanu. Zbytek Endpointu tvoří Max “MiGHTYMAX” Heath, Kia “Surreal” Man, Joey “CRUC1AL” Steusel, Guy “Nertz” Iluz. Jejich trenérem bude Allan “Rejin” Petersen, předchozí trenér MOUZ, který si odpykal více než devatenáctiměsíční zákaz účasti na akcích ESIC za používání trenérského diváckého odposlechu.

  V roce 2017 dosáhl Kjaerbye vrcholu v kompetitivní hře CS:GO, když po boku týmu Astralis vyhrál ELEAGUE Atlanta Major a zároveň se stal v pouhých 18 letech nejmladším hráčem, který kdy získal cenu MVP Major. V roce 2018 se však Kjaerbye rozhodl přijmout nabídku na přestup do Northu, a přestože on ani North nenašli vytoužený úspěch, Astralis po nasazení Magiska na Kjaerbyeho místo vyhrála další tři Majory.

  V letech 2020 a 2021 hrál Kjaerbye jak za FaZe Clan, tak za bývalý projekt North známý jako HYENAS, ale v červnu 2021 dobrovolně odešel ze hry s odvoláním na psychické problémy a nedostatek motivace. Letos v dubnu v exkluzivním rozhovoru pro Dexerto uvedl, že jeho mysl je na lepším místě a chuť soutěžit se mu vrátila.

  Endpoint jako vítězové ESL Premiership budou hrát v 16. sezóně ESL Pro League Conference, která začíná 15. června.

  Oznámení o odchodu do důchodu

  Kjaerbye svůj odchod do důchodu šokujícím způsobem oznámil prostřednictvím příspěvku na Twitteru. V popisku tweetu poděkoval komunitě CS:GO za příležitosti a vzpomínky, které mu poskytla.

  “Nastal čas, abych se rozloučil s hraním jako profesionální hráč Counter-Strike. S těžkým srdcem to píšu, ale od této chvíle už nemám hlad a odhodlání, které vyžaduje soutěžení na nejvyšší úrovni. Tato hra byla posledních deset let velkou součástí mého života a cítím, že nastal čas, abych se poohlédl po nových obzorech a příležitostech.”

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS