Více
  9.9 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Nejsledovanější tým loňského roku? CSGO kralovali Rusové. Rok 2020 si podmanil „s1mple“

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Který tým na sebe v loňském roce 2020 strhával největší pozornost? Koho lidé na internetu nejvíce sledovali? Na tyhle dva dotazy odpovídá graf popularity. Nadšenci do kultovní střílečky CSGO obdivovali Rusy a Dány. Bronz berou Brazilci.

  Rok 2021 už z kalendáře ukrojil dva měsíce a pár dní k tomu, na scéně e-sportu se ale stále vzpomíná i na ten loňský. Ten nebyl pro fanoušky ani samotné hráče žádnou procházkou růžovým sadem. Pandemie nemoci covid-19 většinu věcí ochromila a tribuny zely prázdnotou.

  Na sledovanosti se ale celosvětový problém podepsal kladným způsobem. V době, kdy se dostal do útlumu klasický sport, přešli diváci právě do prostředí počítačových her. LOL, Fortnite, Valorant, FIFA nebo už zmiňovaný Counter Strike. Tyhle tituly táhly vloni nejvíc.

  Zaměříme se na posledně jmenovanou střílečku. Ta lákala pozornost fanoušků ve velkém, z čehož těžila řada týmů. Jaký tým sledovali diváci v průměru nejdelší dobu? Výsledky některé možná nepřekvapí.

  Pohodový loňský rok, a vlastně i start do nového, prožil výběr Natus Vincere. Ruský gigant za sebou nechal veškerou elitu herního světa CSGO. V roce 2020 se na Rusy dívalo přesně 61 milionů hodin, což je absolutní rekord.

  Druhé místo patří asi nejslavnějšímu evropskému výběru. Astralis z dánské metropole Kodaň sledovali diváci 43 milionů hodin, zatímco třetí Brazilce z MIBR 34. Populární Vitality, G2 nebo Team Liquid se museli spokojit v první desítce až s pozicemi mimo bednu.

  Nejsledovanější týmy loňského roku v CSGO:

  Proč zrovna Natus Vincere?

  Důvodů, proč vloni táhl žebříčky popularity hlavně ruský celek, je víc. Výběr na začátku loňského roku 2020 ovládl IEM v Katowicích a ve svých řadách má v současné době zřejmě úplně nejlepšího hráče CSGO – Oleksandra “s1mple” Kostylieva.

  Ten úspěchy a trhání rekordů přitahuje. Ukrajinec o víkendu hrál se svými kolegy ligu FACEIT, kterou většina profíků považuje spíše za místo pro odpočinek. S1mple ale úřadoval neskutečným způsobem, hrál dokonale a na ne zrovna důležitý duel přitáhl až 100 tisíc diváků.

  CSGO podle některých ztrácí na popularitě a na přední pozici pouští konkurenční Valorant. Statisticky se ale hra stále drží, což dokazuje i fakt, že v únoru sledovalo zápasy plus IEM Katowice 24 milionů aktivních uživatelů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS