Více
  4.9 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Karrigan se vyjádřil o působení v dánské scéně

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kapitán CS:GO týmu FaZe Clan karrigan se od října 2016, kdy ho v Astralisu nahradil gla1ve, na dánské scéně neobjevil. Veterán však pokračoval v budování mezinárodních týmů s FaZe Clan a MOUZ. Nevypadá to, že by se chtěl vrátit a hrát se svými krajany.

  Podle karrigana je to proto, že Heroic a Astralis, větší organizace investující do dánského Counter-Strike, mají na ostatní týmy vliv, což snižuje počet hráčů, pokud uvažujete o sestavení dánského projektu.

  Karrignovo vyjádření k působení na jeho domácí scéně

  “Myslím, že pokud v Dánsku vytváříte tým jako Heroic a Astralis, musíte se hodně snažit, abyste si hráče udrželi, protože hráče si vyberou velké dánské organizace. A myslím, že to byla moje starost posledních pět, šest let, že? Proto jsem zůstal u mezinárodního týmu, abych mohl brát jednotlivé hráče z jiných regionů,” řekl karrigan ve včerejším rozhovoru pro Blix.

  Ačkoli Karrigan v předchozích letech slavil úspěchy s FaZe a MOUZ, rok 2022 byl nejlepším rokem jeho kariéry v CS:GO. Dovedl FaZe k vítězství na IEM Katowice, IEM Cologne a především na PGL Antwerp Major a ukončil mýtus, že mezinárodní týmy nejsou schopny vyhrát turnaj sponzorovaný společností Valve.

  Kromě karrigana jsou tu i další významní dánští hráči, kteří v současnosti hrají v zahraničí. Bývalý rifler Heroicu refrezh se po svém vyřazení z lavičky Heroicu v červnu 2022 připojil k německé organizaci Sprout a hraje s Victorem Staehrem, který je v současnosti jedním z největších dánských talentů. Nejvýrazněji se společně kvalifikovali na IEM Rio Major.

  “Lidé vidí, že i mezinárodní tým může napáchat opravdu velké škody, protože my jsme měli jako mezinárodní tým opravdu dobrý rok. Takže si myslím, že uvidíte více dánských hráčů, kteří budou hledat tuto cestu, pokud se neobjeví nějaký velký sponzor, kde se budou snažit zaměřit na to, aby byli čistě dánští, protože máme spoustu dobrých dánských hráčů,” dodal Karrigan.

  Jedno je však jisté, vzhledem k tomu, jak špatný byl rok Astralis, se organizace určitě pokusí ulovit dánského profesionála hrajícího jinde. To, aby pomohli dev1covi v jeho misi misi dostat tým v příštím roce zpět na vrchol.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno