Více
  24.7 C
  Czech
  Pondělí, 27 června, 2022

  Japonci budou trénovat ve speciální posilovně. Tokio otevře první „gym“ svého druhu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V japonském hlavním městě Tokiu se kromě příprav na letošní olympijské hry chystá také novinka pro svět her. Japonci budou moct od 19. května využít prostory speciálního „gymu“. Jde o první posilovnu svého druhu v zemi. Místenku do ní si mohou zaplatit výhradně hráči počítačových her.

  Jak se říká, trénink je nedílnou součástí života profesionálních hráčů a bez něj by se toho dalo zvládnout jen hodně málo. Je jedno, zda mluvíme o sportovcích či hvězdách profesionálního gamingu, s tréninky musejí počítat všichni.

  S Japonsku chtějí tuhle věc posunout na další úroveň. Profíci a tréninky, to je celkem jasná záležitost. „Game House“, tréninkové centrum a mnoho dalších lokalit, kde hráči zdokonalují svůj styl, už známe řadu let. Posilovna je ale minimálně pro Japonce novinkou.

  V celé zemi „vycházejícího slunce“ zatím bude jediná. „Gym“ se jmenuje jednoduše „Esports Gym Tokyo“. Cílit by měl od 19. května, kdy se plánuje jeho spuštění, na kategorii zkušenějších, někdy klidně i poloprofesionálních hráčů, ale také amatérů.

  Ti často nevlastní dokonalé vybavení přímo doma a na dražší komponenty nemají peníze. A právě k tomu by měla sloužit posilovna. I za tu se však bude muset platit. Cenově se ale dostaneme na částku s normální posilovnou s činkami celkem totožnou.

  Měsíční poplatek – asi 1000 korun

  Jak už jsme možná zvyklí z klasických „gymů“, platit se bude za měsíc, ale zájemci mohou využít také hodinovou sazbu. Měsíčně se částka pohybuje okolo 50 dolarů, tedy asi 1000 korun, obyčejní lidé, kteří nechtějí být členy, budou platit za hodinu 13 dolarů, zhruba 280 korun.

  Posilovna navíc nabídne také trénink s kouči. Ti, kdo to s hrami myslí vážně, mohou využít profesionální přístup školeného trenéra, který ho cenově vyjde na dalších 25 dolarů. Tokijská rarita zatím počítá s 12 místy k sezení u počítačů, kapacita se ale bude podle zájmu zřejmě zvyšovat.

  Kdo by si chtěl odpočinout, může využít prostory salónku, většina sem ale půjde za několika cíli: Valorant, League of Legends, R6 Siege, Identity V či Puyo Puyo. Kromě Japonska se podobné zařízení vyskytuje i v Jižní Koreji.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ