Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  IEM v Kolíně přešlo do playoff. Event přibrzdil covid, Heroic hráli z pokoje

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Příznivci CSGO zažívali v posledních dnech žně. V německém Kolíně nad Rýnem se hrály základní skupiny slavného turnaje IEM. Mítink už zná všechny účastníky vyřazovacích bojů, pozornost ale poutá i situace, která všemu přecházela. Hned na začátku museli do karantény Dánové z Heroic.

  Takhle dlouhou pauzu od offline turnajů scéna počítačových her nepamatuje. Poslední větší akce pro hráče Counter-Strike: Global Offensive se datuje zpátky do začátku loňského roku 2020. Až teď, po roce a kusu k tomu, se hraje tváří v tvář znovu.

  A to rovnou na oblíbeném turnaji IEM Cologne 2021. Organizátoři udělali pro bezpečnost všech zúčastněných maximum, i tak se ale problémům nevyhnuly. Heroic musel krátce po příjezdu do Německa „zaplout“ do pokojů a nevycházet.

  A důvod by jednoduchý – pozitivní test na nemoc covid-19 jednoho z hráčů. Kvůli němu museli podle protokolu ESL do karantény i ostatní, po 72 hodinách ale mohli svůj prostor, v případě negativních výsledků, opustit a hrát. Jejich účinkování ale zřejmě koronavir poznamenal.

  Končí i Švédové!

  Dánský celek totiž na turnaji skončil už v základní skupině, stejně jako většina dalších. Do vyřazovacích bojů se neprobili BIG, Team Liquid, Ninjas in Pyjamas, Team Spirit ani Team Vitality. Playoff si zahraje jen šestice nejlepších.

  Startuje se už v pátek a na programu budou nejprve čtvrtfinále. Astralis z Dánska vyzve Virtus.pro z Ruska. Na vítěze bude v semifinále čekat G2, které postoupilo do další fáze díky výhře nad Gambitem. Tomu se letos daří na výbornou.

  Rusové z Gambitu ovládli během posledního roku co se dalo a mají formu jako hrom. Naposledy odnesl jejich řádění event v Katowicích, teď čeká na Gambit čtvrtfinále proti FaZe Clanu ze Spojených států. Vítěz pak narazí na Natus Vincere.

  A to bude slušný oříšek. V ukrajinsko-ruském týmu totiž hraje Oleksandr Kostyliev, který vystupuje pod přezdívkou „s1mple“. Výraz simple znamená v češtině jednoduchost, tedy vlastnost, která Ukrajince zdobí. Právě on je dost možná v současné době nejlepší hráč CSGO na světě.

  Už v pátek budeme vědět víc, každopádně nuda je zatím na IEM sprosté slovo.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS