Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Hry nejsou jen pro mladé. Bývalá španělská ministryně zakládá tým, je jí 72 let

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tenhle nadpis v sobě ukrývá hned dvě speciality. Tak zaprvé: vlastní tým zakládá někdejší španělská ministryně. A zadruhé: je jí 72 let. Španělka se tak stane dost možná nejstarší majitelkou esportového týmu na světě, navíc zřejmě jediným člověkem ve vysoké politice, který má podobný krok na svědomí.

  Je to až k nevíře, ale na Pyrenejském poloostrově je tomu skutečně tak. Celia Villalobos patřila v minulosti mezi politickou smetánku a dost hlasitě mluvila do dění ve Španělsku. Tady je jen krátký výčet její dlouhé kariéry.

  1995 až 2000 – starosta města Malaga, 2000 až 2002 – ministryně zdravotnictví Španělska. Zároveň byla navíc od roku 1989 až do roku 2019 členkou španělského parlamentu. Už tohle, když má někdo v životopise, je jasné, že jde o někoho významného.

  Teď si tam ale bude moct 72letá dáma připsat další kolonku. Letos se stala hrdou majitelkou esportového týmu, který nese název Screen Wolves. Villalobos se netají zálibou v hrách, dost často byla i v práci přistižena se spuštěnou hrou na telefonu.

  Oblíbené Candy Crush

  Psal se rok 2015, když Villalobos, tehdy místopředsedkyni španělského parlamentu, natočili přímo při debatě se spuštěnou hrou Candy Crush. Na tenhle okamžik politička vzpomínala i při průvodním videu nového týmu.

  „Vždy jsem byla v centru pozornosti. Kritika, výsměch, výčitky… Život poznamenaný jediným okamžikem. Okamžik, který mě téměř přiměl zapomenout, co jsem měla ráda. Ale víte co? Je konec. Už vás nebudu poslouchat. Už nebudu mlčet. Je načase ukázat tvář. Je načase hrát,“ prohlásila.

  Zatím není jasné, co se svou novou organizací zamýšlí. Jestli se budou hrát hry jen na telefonu, nebo i počítači, kdo bude za Screen Wolves hrát, či jaké má výběr ambice. Všechno bychom se měli dozvědět během následujících týdnů a měsíců.

  Krok je to každopádně zajímavý. 72letá politička e-sport? Jestli jde tohle spojení dohromady, ukáže až čas. Titul nejstarší majitelky týmu to ale Villalobos už asi neodpáře. AOC, rodačka z Brooklynu a politička, která pravidelně streamuje na Twitchi, ji každopádně na dálku jistě tleská.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS