Více
  10.5 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  Hackera, který vypustil záběry z GTA 6, údajně vyšetřuje FBI

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Zatímco hráči netrpělivě očekávali Grand Theft Auto 6, uživatel GTAForums známý jako teapotuberhacker zveřejnil 90 videí z testovacího sestavení hry.

  V úterý se na internetu začaly šířit záběry z připravované hry GTA, včetně hratelné postavy jménem Lucia, která ve městě vypadajícím jako Miami vykrádá vaflárnu a bere rukojmí. Všechny záběry mohou být několik let staré a odpovídají ostatním únikům GTA z posledních let.

  Vyjádření od Rockstaru

  Společnost Rockstar Games potvrdila, že videa jsou autentická a obsahují testovací sestavení hry Grand Theft Auto 6. Podle vydavatele hry došlo k “průniku do sítě”, což znamená, že třetí strana neoprávněně získala přístup k jejich systémům a stáhla z nich kontroverzní informace. Mezi nimi byly i záběry z raného vývoje nové hry.

  “Jsme nesmírně zklamáni, že se s vámi všemi tímto způsobem podělili o jakékoli detaily naší příští hry. Naše práce na další hře Grand Theft Auto budou pokračovat podle plánu a my jsme i nadále stejně odhodláni poskytnout vám, našim hráčům, zážitek, který skutečně předčí vaše očekávání,” uvedla společnost Rockstar Games ve svém prohlášení.

  Společnost Rockstar Games dodala, že v blízké budoucnosti bude hráčskou komunitu informovat a také ji řádně seznámí s hrou, až bude hotová.

  Podobná situace se již kdysi stala, hackerům se při vývoji dnes již legendární hry Half-Life 2 podařilo dostat se do počítačů zaměstnanců Valve. To využili k tomu, aby ukradli kompletní kód hry a následně ho celý zveřejnili. Vydání titulu se tak o dlouhou dobu posunulo a její velká část byla předělána.

  Hacker nenapadl jen Rockstar

  Nyní se zdá, že hacker, který zveřejnil záběry z GTA, je stejný jako ten, který se zaměřil na Uber, což vysvětluje uživatelské jméno na fóru. Společnost Uber ve svém blogovém příspěvku uvedla, že se domnívá, že hacker je spojen se skupinou Lapsus$, která je známá tím, že se jen v roce 2022 zaměřila na technologické společnosti, jako jsou Microsoft, Samsung, Cisco a další.

  “O víkendu se také objevily zprávy, že stejný aktér pronikl do systému výrobce videoher Rockstar Games,” dodala společnost Uber.

  Společnost Uber uvedla, že v současné době spolupracuje s FBI a americkým ministerstvem spravedlnosti ve snaze najít odpovědného hackera. Společnost Rockstar Games se k vyšetřování údajného pachatele nevyjádřila.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS