Více
  9.3 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  G2 Esports porazili Team Vitality v play-off LEC a zajistili si postup mezi nejlepší čtyřku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tým G2 Esports v pátek porazil tým Vitality 3:0 v nižší skupině jarního play-off LEC 2022 a zajistil si tak místo mezi čtyřmi nejlepšími týmy sezóny. Fnatic, Rogue a Misfits jsou další tři týmy, které stále bojují o jarní titul.

  Přestože analytický stůl LEC předpovídal, že sérii vyhraje Vitality, G2 se jejich očekáváním vzepřeli dominantním vítězstvím ve třech zápasech. Nyní se posouvají dál a v neděli se utkají s Misfits.

  Průběh zápasu

  V prvním zápase začali Vitality lépe, když se dobře zorientovali na začátku hry, ale G2 prokázali svou odolnost a trpělivě se drápalo zpět do hry. Nakonec G2 začali vyhrávat velké týmové souboje. O jednu velkou bitvu o Barona později G2 porazili Vitality a získali tak první hru.

  Druhá hra měla opačný začátek, kdy G2 našla brzké výhody a byla silnější v úvodní hře. Top laner Sergen “Broken Blade” Çelik to dokázal zejména tím, že do 12. minuty měl 3/0/1 a G2 dokonce v 16. minutě získal inhibitor.

  Vitality se drželi, co to šlo, ale po vleklém boji o čtvrtého draka z něj vyšli lépe G2. Po získání dalšího barona a vítězství v následujícím teamfightu se G2 ujala hry a šla do match pointu.

  Ve třetí hře se Vitality rozjeli. Vyvíjeli na G2 maximální možný tlak na všech frontách a do 17. minuty hry dobyli čtyři věže. Vitality nepolevovali v tlaku a G2 dělali vše pro to, aby se udrželi ve hře. Hrdinské kousky jako krádež barona ve 23. minutě je udržovaly v naději.

  G2 se i nadále drželi a po druhém Baronovi se momentum přiklonilo na jejich stranu a ve 46. minutě zpečetili svůj neuvěřitelný comeback. 3:0 pro G2.

  Vyjádření týmu k dominantní výhře

  Podle caPse se tým nikdy neobával, že by měl ve spodním bracketu na kahánku svůj turnajový život.

  “Abychom byli spravedliví, v nižším bracketu jsme byli už mnohokrát a odrazili jsme se od něj. Už jsme to dokázali a věříme si, ale není to úroveň dominance, kterou jsme chtěli ukázat. Čelit ve čtvrtfinále Lukovi “Perkz” Perkovićovi je trochu smutné a příští týden se chci opravdu ukázat a porazit všechny ty nové mid lanery. Nejen kvůli sobě, ale i kvůli Perkzovi, protože jsme pořád tady,” řekl caPs v pozápasovém rozhovoru.

  Na Mid-Season Invitational 2022 v jihokorejském Busanu je volné pouze jedno místo a jarní finále LEC bude mít vracející se fanoušky. Všechny čtyři zbývající týmy LEC tak budou zuby nehty bojovat o šanci získat obě příležitosti.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS