Více
  0.4 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  FIFA 22? Chce to lepší Víkendovku i české kluby. Zlín proti PSG si představit dokážu, směje se Emerickson

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Asi každý fanoušek herní série FIFA se těší na konec září. Jaký k tomu má důvod? Přesně v tomhle ročním období totiž každoročně vychází nová edice. Té s pořadovým číslem 22 už se hráči i široká veřejnost nemůžou dočkat. Chtělo by to ale pár změn. Počínaje Víkendovou ligou a konče českými zástupci.

  FIFA? Tu asi nadšencům do počítačových her není třeba nějak blíže představovat. Stavební kámen scény fotbalových simulátorů položila už v roce 1993. EA SPORTS tehdy přišli s FIFA International Soccer a slavné herní sérii položili pevné základy.

  Pak to šlo dál a dál. FIFA 95 až 99, potom dvoutisícovky. A nakonec jsme se dostali až sem: FIFA 21 vyšla 9. října minulého roku a v oblíbenosti trhá rekordy. Pár měsíců od startu současné edice už ale přemýšlíme nad novinkou s číslem 22. Jaká by měla ideálně být?

  S profesionálním hráčem FIFY, Sparťanem Emericksonem, jsme řešili tři hlavní věci: Víkendovou ligu, tzv. Cross-play a již tradiční účinkování nejvyšší české ligové soutěže.

  Začněme u problému číslo 1 – Víkendové ligy. Ta se hraje v módu Ultimate Team, 30 zápasů za jeden jediný víkend má ale i ideálu daleko. Jen málokterý hráč se na víkend plný zápasů těší, bitvy jsou hodně o štěstí a odměny zase tolik představám neodpovídají.

  Neměla by EA uvažovat o nějaké úpravě?

  “Myslím si, že úpravou by měl projít systém odměn. Aby se daleko víc odměňovali hráči a za 29 až 30 výher získali ty největší odměny. Udělal bych třeba žebříček top 200 nejlepších hráčů. Někdy se totiž může stát, že za 29 výher se mezi elitu ani nedostanete. Ale přijde mi fajn třeba „players pick“ (za několik výher výběr hráče z Týmu týdne, pozn. redakce). Ten dává hráčům větší motivaci.”

  Řeší se také případ Cross-play. Dalo by se říct, že počítačoví nadšenci strádají. FIFA se totiž nedá hrát mezi konzolemi, takže hráči na XBOXU nemohou soupeři s těmi na PS nebo počítači. PC verzi navíc nehraje tolik lidí a ceny hráčů na marketu často převyšují ty na dvou zmiňovaných jiných konzolích.

  Není to také téma?

  “Ano, to je pravda. Ale když už cross-play, tak za mě jedině PlayStation a XBOX. Na počítače se trochu kašle a ta komunita není tak velká. Celé EA se soustředí spíš na konzole, protože hráčů je tady o dost víc. Takže maximálně spojení těchto dvou.”

  A do třetice tradiční otázka české ligy. Ta má ve FIFĚ 21 tříčlenné zastoupení – Slavia, Sparta a Plzeň. O jejím zařazení do FIFY (kde celá nebyla od roku 2011) rozhoduje vedení EA, ale také mocnáři české fotbalové soutěže. V hlasování na webu fifplay.com se takhle otázka řeší a Češi se umisťují na vysokých pozicích.

  Dokážeš si představit, že by proti sobě nastoupili Zlín a třeba takové PSG, nebo kdyby Pardubice bránily Dortmund s Hålandem v útoku?

  “Určitě. Přál bych si, aby tam byla celá licencovaná česká liga. Aby si každý fanoušek ten svůj tým našel. Z pohledu hráče UT (Ultimate Team, pozn. reakce) by to ale asi tak potřebné nebylo. Pro nás, co řeší jen Neymara nebo Mbappého to asi úplně nebude. Ale bylo by to zajímavé zpestření a ti příležitostní hráči by to jistě uvítali. Zlín proti PSG si představit dokážu. Záleží ale na tom, jak by to dopadlo.” (smích)

  Uvidíme, s čím EA SPORTS za půl roku vyrukuje. Jak už jsme ale zvyklí, zase nás čeká parádní edice. Snad vývojáři přihlédnou k přáním o změny i při tvorbě FIFY s pořadovým číslem 22.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  FIFA 22

  Jízda s hořkým koncem. Čeští hráči FIFY na festivalu V4 zářili, i tak jsou bez medaile

  Česká dvojice hráčů FIFY 22 má za sebou podnik s názvem V4 Future Sports. Na festivalu v maďarské Budapešti sehrála turnaj s několika dalšími evropskými zeměmi. Češi postoupili ze skupiny z prvního místa, hned v dalším kole jim ale byla vystavena stopka. Nakonec z toho bylo „jen“ čtvrté místo.
  Kylian Mbappé FIFA

  Top 10 největších oblíbenců ve FIFĚ 22. Bez Ronalda nebo Kantého ani ránu

  FIFA 22 je dost možná tou nejlepší edicí série fotbalových simulátorů, která kdy vyšla. Zájemci mohou u téhle hry trávit volný čas už od začátku října, na jakékoliv recenze je ale ještě poměrně brzy. O tom, s kým hráči nejraději hrají, už ale jistou představu máme. Tohle je 10 nejoblíbenějších karet režimu Ultimate Team.
  Jarla

  Vodafone MČR v PC hrách začíná prvním turnajem. O víkendu pozná svého krále Hearthstone

  Listopad bude ve znamení esportu. Již tento víkend začíná tradiční vyvrcholení sezóny – Vodafone MČR v počítačových hrách. V jeho rámci se uskuteční turnaje ve hrách CounterStrike: Global Offensive, PUBG, League of Legends a Hearthstone. A právě posledně jmenovaný titul pozná svého šampiona už tento víkend
  PGL Major

  Entropiq mezi legendami. Porazil Astralis i Heroic, na PGL Majoru jde dál

  PGL Major je turnajem, který nemá ve světě Counter-Striku obdoby. Letos se hraje ve Švédsku a mezi elitu se Češi neprobili. Tým s českým základem ale přeci jen v programech figuruje. Entropiq válí a zajistil si postup mezi legendy. Jeho sérii odnesl třeba Astralis nebo rozjetý Heroic.
  PGC 2019

  PUBG Global Championship je za dveřmi. Češi v kvalifikaci neuspěli, i tak pojedou

  Vrchol sezony ve hře PUBG se blíží nezadržitelným tempem. Už 11. listopadu odstartuje v Inčchonu v Jižní Koreji PUBG Global Championship, jinými slovy mistrovství světa v populární battle royale pecce. Kvalifikace z českého pohledu nevyšla, i tak se ale dva Češi na turnaj dostanou. Kdo a v jaké pozici?
  Astralis

  Trable Astralisu pokračují i ve Švédsku. Dánové vysoko prohráli, úvod nezvládl ani Entropiq

  Counter-Strike ode dneška prožívá žně. Ve Švédsku odstartoval slavný PGL Major, na kterém se představí světová smetánka. A vlastně už také představila. Tragický úvod má za sebou Astralis, nedařilo se ani Entropiqu. Naopak „frozen“ první bitvu zvládl na výbornou.
  Reklama
  Reklama
  Reklama