Více
  -0.7 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  FaZe porazili NAVI v epickém finále IEM Cologne

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ve velkém finále IEM v Kolíně nad Rýnem se tým FaZe v epickém souboji o nejlepší pětku protáhl dlouho do noci. Dva nejlepší týmy CS:GO na světě se střetly v katedrále Counter-Striku v zápase, který oba herní lídři označili za rozhodující o tom, kdo je nejlepší. Série to splnila, a navíc poskytla fanouškům kompetitivního CS:GO encyklopedii taktiky.

  Týmy byly po celou dobu osmihodinového klání vyrovnané a sérii rozhodl nejtěsnější rozdíl. Nakonec se FaZe opět ukázali jako lepší tým, ale o zdatnosti NAVI svědčí, jak blízko se dostali, přestože hráli se záskokem v podobě sdyho a přesunuli roli IGL na electronica.

  Pro FaZe to byla skvostná sezóna, kdy se stali první mezinárodní sestavou, která vyhrála CS:GO Major, titul v Pro League, triumf v Katovicích a nyní konečně přidali trofej z IEM v Kolíně nad Rýnem do skříně s trofejemi.

  Úvodní a finální momenty zápasu

  Úvodní zápas série připomínal finále Majoru před pouhými dvěma měsíci, kdy si karrigan a spol. vybrali Inferno a vyrazili do vedení 5:0 na stranu T, čímž rozpálili publikum. Každé kolo však bylo vyrovnanou záležitostí, což se ukázalo poté, co je NAVI svým prvním vítězstvím okamžitě donutili k eko. Od té chvíle se NAVI skvěle bránili, vyhráli devět z deseti kol a ujali se vedení.

  Nakonec to byla neuvěřitelná individuální hra, která FaZe zajistila turnajový bod. Byl to Twistzz, kdo se ovládl hru, vyletěl vysoko ze sila, přeskočil electronica čekajícího dole a pak se otočil a rychle ho zabil. Protlačil se do místa A a zajistil dvě následné akce, čímž svému týmu zajistil patnácté kolo na Nuke a zlomil tak ekonomiku NAVI. Jediné, na co se družstvo CIS zmohlo, byla jediná puška na s1mple a čtyři pistole, a jejich mizernou obranu rozpustili karriganovi muži, čímž zajistili FaZe nezapomenutelný titul vítězstvím 16:14 na Nuke.

  Žádnému týmu se zatím nepodařilo vyhrát Katowice, Cologne a major titul ve stejné sezóně. Spolu s titulem z Majoru jsou FaZe na vrcholu éry a po hráčské přestávce budou usilovat o Intel Grand Slam – bonusovou cenu ve výši 1 milionu dolarů za vítězství ve čtyřech z deseti po sobě jdoucích turnajů na okruhu IEM. Díky tomu mají šest šancí, jak toho dosáhnout, včetně nadcházejícího říjnového majoru v Riu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS