Více
  8.2 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  FaZe Clan ovládl PGL Antwerp Major po napínavém finále proti NAVI

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Karrigan, Twistzz, ropz, rain a broky dnes na PGL Antwerp Major zajistili klanu FaZe první titul v CS:GO po vítězství 2:0 nad Natus Vincere. Hvězdná soupiska se zároveň stala prvním mezinárodním týmem, který vyhrál událost sponzorovanou společností Valve ve hře CS:GO.

  Jedná se o památné vítězství, zejména pro karrigana a raina, kteří byli součástí sestavy FaZe, která v roce 2018 na velkém finále ELEAGUE Boston Major zahodila náskok 15:9 na Inferno a o titul přišla s těžkými outsidery Cloud9. V dnešní sérii proti NAVI bylo několik momentů, kdy se FaZe zadrhli, ale zachovali chladnou hlavu a nezhroutili se.

  FaZe se blýskli v obrovské většině Inferna a v jednu chvíli vedli 12:5, ale NAVI jim snadnou výhru nedopřáli. Rusko-ukrajinská síla vyrovnala hru z působivé strany teroristů a byla dva body od toho, aby si vzala Inferno. Bylo symbolické, že to byl právě karrigan, kdo zachránil FaZe před prohrou. Dánský herní lídr získal ve 29. kole tři zabití v situaci dva na čtyři na bombě A, což FaZe nakoplo k tomu, aby dovedli zápas do prodloužení a vyhráli první mapu velkého finále poměrem 19:16.

  Další mapou byla Nuke, kterou si vybrali NAVI. Měli však pomalý začátek na straně teroristů a byli neustále odstavováni rainem, který sám ovládl oblast zvanou Yard. FaZe vyhráli druhé pistolové kolo, a i když NAVI ukradli anti-eko kolo, neměli strategii na překonání CT strany FaZe. Karrigan padl na kolena hned po vítězství FaZe v poměru 16:10 a oslavil první major titul ve své dlouhé kariéře hráče Counter-Strike.

  Nejvíc zabití z FaZe během velkého finále měli Broky (53-37 K/D) a Rain (52-40 K/D). Druhý jmenovaný byl vyhlášen MVP turnaje podle HLTV.

  FaZe sesadili NAVI z pozice světové jedničky v CS:GO na začátku tohoto roku po titulech z IEM Katowice a 15. sezóny ESL Pro League. Toto vítězství na PGL Antwerp Major je třešničkou na dortu a mohlo by být začátkem nové éry v esportu CS:GO.

  Counter-Strike nepatří do starého železa

  Zápas překonal hranici 1,5 milionu souběžných diváků na všech streamech a platformách ještě před koncem první poloviny první mapy na Infernu. Tato čísla zahrnují hlavní anglické streamy na Twitchi a YouTube, stejně jako co-streamy a streamy v dalších jazycích. Dosažením hranice 1,5 milionu překonal předchozího držitele druhého místa, kterým bylo semifinále Gambit vs. Na’Vi z PGL Stockholm 2021.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS