Více
  11 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Evil Geniuses získali první trofej LCS poté, co ve finále jarního splitu 2022 smetli 100 Thieves

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Byli oficiálně korunováni noví šampioni severoamerické League of Legends. Tím, že Evil Geniuses v jarním finále LCS 2022 smetli úřadující šampiony LCS 100 Thieves, si dnes úspěšně zajistili svůj první titul šampiona LCS – a to včetně transparentu, který bude vyvěšen ve studiu LCS.

  Přestože se EG kvalifikovali do jarního play-off přes nižší bracket, podařil se jim zázrak v souboji s jedněmi z nejtalentovanějších soupisek v historii LCS, a získali tak první titul šampiona LCS v historii organizace. Tím, že tým EG opět rozpoznal své silné stránky, zabránil týmu 100T vybudovat si ještě menší náskok, čímž si EG zajistil účast na MSI jako zástupce LCS.

  Po včerejším dominantním vítězství nad bývalými několikanásobnými šampiony Team Liquid vběhli EG přímo do jarního finále LCS, kde za nimi stál celý svět. Aby si však trofej odnesli, museli by se dostat přes úřadující šampiony 100 Thieves, kteří podobně triumfovali v průběhu play-off bez ztráty jediného zápasu poté, co skončili v základní části na třetím místě.

  Poslední týmový soubojturnaje u Barona donutil 100T vrhnout na EG vše, co měli, jako poslední možnost. Ačkoli Abbedagge posloužil 100T jako skvělý iniciátor, samotný burst sdílený mezi Jojopyunem a Dannym byl nesrovnatelný s jakýmkoli poškozením, kterým mohli odpovědět – a málem přitom Dannymu darovali další pentakill. V nejrychlejším finále LCS všech dob se nyní Evil Geniuses mohou nazývat šampiony.

  Velkolepý milník

  Evil Geniuses smetli všechny týmy ve svém tažení nižšími skupinami, kromě jedné prohry s FlyQuestem na začátku play-off. Jojopyun, ve svých 17 letech nováček split, je nejmladším hráčem v LCS, který kdy držel trofej. Danny se ve svých 18 letech připojil ke svému spoluhráči ze střední dráhy a upoutal pozornost fanoušků ligy z celého světa, čímž nastavil laťku pro budoucí talenty NA.

  Dalším krokem EG je MSI 2022, kde zahájí svou cestu ve skupině C skupinové fáze. Jejich soupeři při první návštěvě mezinárodní ligové scény budou G2 Esports a zástupce LCO, ORDER. Impact, Inspired a Vulcan se již v minulosti na mezinárodní scény dostali a slouží jako veteráni, jejichž cílem je vést mladší talenty do boje proti zbytku světa.

  MSI 2022 se uskuteční v jihokorejském Pusanu a oficiálně začne 10. května.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS