Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  E-sport bez diváků? Minimálně do poloviny roku. Zelenou dostane až Kolín

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Na velké bitvy i prestižní turnaje bez účasti diváků jsme si ve sportu i e-sportu zvykly celkem rychle. A ještě nějakou dobu se bez nich obejít musíme. Společnost ESL odhalila plán na jejich postupný návrat. Ochozy v Katowicích budou během února ještě zet prázdnotou, červencový Kolín už by ale mohl dostat zelenou.

  Sport i e-sport bez diváků? To je úplně jiná písnička. Atmosféra, burácení tribun i povzbuzování loňská pandemie nemoci covid-19 zatrhla, samotní hlavní aktéři si tak musejí poradit bez toho. „Bez fanoušků to není ono,“ shodují se hráči.

  A ještě nějaký čas ani nebude. ESL, neboli Electronic Sports League, představila hernímu světu plán na postupné zapojení publika. A z něj vzešlo jasné poselství: alespoň první polovina roku se ještě bude hrát před zavřenými dveřmi.

  Co nastane pak? To zatím nikdo neví. Pandemie neoslabuje, ale spíš sílí, což znamená, že nemusí vyjít ani to. Pořadatelé turnajů z ESL sídlí v německém Kolíně nad Rýnem a v červenci už by sem chtěli diváky naplno vpustit. Návrat do „Katedrály Counter Striku“ bude ale velice složitý.

  V současné chvíli se má celá věc jednoznačně i pro hráče. Proti sobě hrají přes síť a studio, tváří v tvář se zatím nepotkávají. I k tomu by ale podle vedení ESL dojít mohlo. Je ale třeba dodržet základní pravidla: testovat se před příjezdem na akci, přijet rovnou na určené ubytování nebo se nestřetávat ve velkém mezi účastníky, zaměstnanci a ostatními.

  Během pobytu pak hráči samozřejmě projdou také řadou testů a musejí počítat s tím, že když budou někteří pozitivní, asi si moc nezahrají.

  „Během tohoto obtížného roku zůstala pro ESL vždy jedna priorita, a tou je bezpečnost naší komunity. Samozřejmě jsme nadšení z plánovaného návratu na LAN turnaje, ale stane se tak pouze tehdy, když bude jisté, že zajistíme zdraví hráčů, trenérů a zaměstnanců. Tento protokol je velkým krokem správným směrem,“ prohlásil Urich Schulz z vedení ESL.

  Vypadá to tak následovně: IEM Katowice 16.-18. února s diváky? Tak to ani omylem. ESL One Kolín nad Rýnem 6.-18. července? To už vypadá nadějněji. Stejně jako listopadový turnaj DreamHack v americké Atlantě.

  „Fanoušky samozřejmě budeme chtít na sedačky dostat zpátky“ dodal Schulz.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS