Více
  4.7 C
  Czech
  Pondělí, 25 října, 2021

  Češi na úvod Worlds padli. MAD Lions po chybách obral Team Liquid

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Start základní skupin mistrovství světa v League of Legends je minulostí. Elitní týmy z celé planety už mají za sebou minimálně jeden zápas a premiérový souboj už vstřebávají i MAD Lions, za které hrají čeští zástupci. Bohužel pro ně ale vstup na Worlds proti Teamu Liquid nevyšel.

  Ve světě „lolka“ není většího turnaje, než je Worlds. Světový šampionát se letos koná na Islandu a jako každý rok se na něm o peníze a slávu rvou ty nejlepší týmy planety. Během včerejška zažehly motory základní skupiny. A hned bylo k vidění i několik překvapení.

  Dvě výhry už mají na kontě hráči DWG Kia, Edward Gaming, po jedné pak Rogue, T1, Hanwha, RNG, Gen.G či Team Liquid. Poslední jmenovaný tým z USA se postaral o ten největší dosavadní „skandál“. Porazil totiž čerstvé mistry Evropy z MAD Lions.

  Za „Lvi“ hrají i dva Češi, Matyáš „Carzzy“ Orság a Marek „Humanoid“ Brázda. Ani tahle dvojice ale nezabránila porážce. Šťastnější byl po zápase Liquid, který využil chyb soupeře. Start si Evropané představovali úplně jinak.

  27 minut jako z hororu

  MAD Lions vstupovali do zápasu jako favorité, bohužel pro ně ale tahle nálepka vítězství neznamenala. „Nemyslím si, že jsou to velcí favorité,“ řekl „Alphari“ z Teamu Liquid. „Spousta analytiků na Twitteru nás ohodnotila mnohem hůř než je, čemuž jsem nevěřil,“ pokračoval.

  Podle Barneyho „Alphari“ Morrise přinesly jeho týmu body chyby. „Armut udělal zásadní chybu,“ pronesl. To ho stálo všechno,“ dodal. Hned na úvod se tak radovali rivalové z N/A. Vítězství nad Evropany? To vždycky chutná skvěle.

  Šanci na nápravu mají MAD Lions už dnes vpodvečer. V souboji s korejským Gen.G už ale nebudou, na rozdíl od zápasu s Teamem Liquid, favority nebudou.

  Fanoušci hltali celý první den

  Podobně jako Dota 2, kterou jsme řešili ve včerejším článku, táhne i Worlds. Zápas T1 a DetonatioN FocusMe na mistrovství světa v League of Legends sledovalo v tzv. peaku něco přes 2 miliony diváků. Což je neskutečné číslo.

  A podobné to bude i u dnešních šlágrů. Tady je krátký nástřel toho, co Worlds ve druhý den čeká:

  • PSG vs. Hanwha Life
  • Fnatic vs. RNG
  • FunPlus Phoenix vs. Cloud9
  • 100 Thieves vs. DetonatioN FocusMe
  • MAD Lions vs. Gen.G
  • Team Liquid vs. LNG

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  MAD Lions

  MAD Lions pronikli do play-off Worlds. Teď je čekají úřadující šampioni z DWG Kia

  Základní skupiny jsou minulostí, teď se začíná pořádně hrát. Něco takového si teď mohou říkat ti nejlepší hráči League of Legends na světovém šampionátu zvaném Worlds. Mezi vybranou společnost ve vyřazovací fázi pronikli se štěstím i MAD Lions. Ty teď však čeká tvrdý oříšek v podobě DWG.
  "Rekkles"

  Nad G2 se stahují mračna. Tým nejspíš opustí “Rekkles”, opačně by mohl jít “Carzzy”

  V organizaci G2 to v současné době skřípe. Tým se nedostal na Worlds a sklízí kritiku ze všech stran. Je tak jasné, že musí přijít změna. A s tou už počítá i šéf „Ocelote“. Podle něj by mohla odejít trojice hráčů a jeden z trenérů. Do G2 by naopak mohl přijít český borec „Carzzy“.
  "Perkz"

  Worlds zažehlo motory. O postup do skupiny bojuje Cloud9, v play-in části válí

  A je to tady. Mistrovství světa v League of Legends zažehlo své motory. Na programu je nejprve play-in část, ve které se poperou o místo ve skupinách na Worlds týmy z elitních lig i ty, co dostaly divokou kartu. Pak se rozjede zbytek. O postup se chce rvát zejména Cloud9.
  Martin "Rekkles" Larsson

  „Rekkles“ u G2 končí, myslí si expert. Hvězdu bude lanařit Čína i týmy z USA

  Jedním slovem bída. Tak vypadá současná sezona z pohledu dříve slavné organizace G2. Slavná je sice i teď, úspěchy se ale bohužel pro ni nedostavují. Španělům se nepovedlo tažení v LEC a uteklo jim i Worlds. Neúspěch teď zřejmě odnese hvězdný švédský hráč "Rekkles". S tím už se pomalu loučí i fanoušci.
  Matyáš "Carzzy" Orság

  “Carzzy” čeká na nový kontrakt. S MAD Lions se dohaduje, ve hře je ale i změna adresy

  č League of Legends patří mezi základní stavební kameny MAD Lions. I přes to ale stále neví, jaká bude jeho budoucnost. "Carzzymu" už v půlce listopadu vyprší smlouva a nová ještě na stole není. Může se tak klidně stát, že česká dvojice se rozpadne a Orság se bude poohlížet po nové adrese.

  Mistrovství světa v League of Legends začíná už za dva týdny! Pojďme se podívat, jak letos vypadají skupiny

  Do začátku letošního mistrovství světa v League of Legends zbývají už jen dva týdny. Celkem na Island dorazí 22 esportových organizací z celého světa, které byly nyní po slosování rozděleny do čtyř velmi zajímavých skupin hlavní události a dvou skupin pro play-in fázi.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama