Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  CD Projekt RED oznamuje Zaklínačskou trilogii, pokračování Cyberpunku 2077 a další novinky

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vývojářská společnost CD Projekt RED dnes oznámila řadu nových projektů, které se objeví někdy v budoucnu. Mezi těmito projekty je nová Zaklínačská trilogie, pokračování Cyberpunku 2077, zcela nový titul a také nové RPG s otevřeným světem zasazené do světa Zaklínače.

  Některé z oznámených projektů byly veřejnosti již známy, například rozšíření Cyberpunk 2077 s názvem Phantom Liberty a Zaklínačská trilogie. Většina těchto informací je však zcela nová a dává hráčům tušit, co mohou v příštích několika letech očekávat.

  Zaklínačská trilogie a další tituly

  Společnost CDPR potvrdila, že se na začátku tohoto roku chystají další tituly ze světa Zaklínače. Ze způsobu, jakým vývojáři formulovali své prohlášení, se zdálo, že se připravuje zcela nová trilogie. Toto je však naše první oficiální potvrzení, že tomu tak skutečně je. Tuto trilogii, která bude oddělená od první zaklínačské trilogie, jejíž poslední titul Zaklínač 3: Divoký hon vyšel v květnu 2015, bude vyvíjet samotný CD Projekt RED.

  Vývojáři uvedli, že nová trilogie je v současné době ve fázi předprodukce. Na tvorbě her se podílí více než 150 vývojářů. V tuto chvíli si CDPR klade za cíl vydat novou hru z trilogie v šestileté periodě od vydání prvního titulu. To znamená, že se vývojáři snaží vydat novou hru z trilogie každé dva roky. V současné době má trilogie kódové označení Project Polaris.

  Pokud zůstaneme u série Zaklínač, společnost CDPR oznámila také dvě další hry zasazené do zaklínačského univerza. První z nich má kódové označení Project Sirius a bude ji vyvíjet společnost The Molasses Flood s podporou CDPR. Tato hra je popisována jako inovativní pojetí zaklínačského univerza vyprávějící nezapomenutelný příběh pro stávající fanoušky Zaklínače i nové publikum. Podle zvuků se nezdá, že by se jednalo o hru s otevřeným světem, ale spíše o lineární zážitek, který klade důraz na příběh před hratelností.

  A konečně poslední odhalená hra ze světa Zaklínače nese kódové označení Project Canis Majoris. Zdá se, že tento titul bude spíše tím, co fanoušci od zaklínačských her očekávají. V současné době není znám žádný oficiální vývojář, ale CDPR uvedlo, že hru budou vyvíjet bývalí veteráni ze Zaklínače 3. Hra samotná bude příběhově orientované RPG s otevřeným světem pro jednoho hráče zasazené do světa Zaklínače. Není jasné, jak se bude tato hra lišit od nové zaklínačské trilogie.

  V rámci již potvrzených novinek společnost CDPR prozradila, že rozšíření Phantom Liberty pro hru Cybperunk 2077 je v současné době ve finální fázi výroby. O datu vydání však zatím nepadlo ani slovo.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS