Více
  -0.7 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  C9 pokračují ve svém vzestupu na vrchol LCS

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Cloud9 vypadá jako jeden z nejlepších týmů v severoamerické League of Legends Championship Series od chvíle, kdy dali dohromady celou soupisku. V neděli udělali C9 další krok směrem k vrcholu tabulky díky masivnímu vítězství nad Liquidem.

  C9 po výhře nad TL poskočili na společné třetí místo v NA LCS a přidali tak další urážku. Podle junglera C9 Roberta “Blabera” Huanga má jeho tým ještě co ukázat.

  “Za poslední týden nebo dva bych řekl, že jsme rozhodně druhým nejlepším týmem v lize,” řekl Blaber v rozhovoru.

  C9 však čeká ještě spousta nepřízně osudu; porazili sice TL a FlyQuest, ale v blízké budoucnosti je čekají ještě zápasy proti dvěma nejlepším týmům ligy, 100 Thieves a Evil Geniuses. Blaber si je sice jistý, že jeho tým je lepší než 100T, ale stále cítí, že je třeba ještě zapracovat, aby dosáhl úrovně EG.

  “EG je rozhodně nejlepším bojovým týmem v lize. A myslím si, že mnoho týmů má co dohánět, včetně nás, aby týmově bojovali stejně dobře jako oni,” řekl.

  C9 dělá hromady zlepšení

  Blaber připisuje velkou část rychlého zlepšení C9 času strávenému společným tréninkem. Problémy s vízy, výměna dráhy – a v případě Nicolaje “Jensena” Jensena i celý split pryč – to vše si vybralo svou daň. Zpočátku bylo pro tým těžké najít svůj rytmus. Navíc Blaber dal jasně najevo, že na rozjaření C9 se podílel i jeho individuální růst.

  “Ani já jsem na začátku nehrál nejlépe. Řekl bych, že jsem podával slabší výkony. Hrál jsem lépe, ale stále ještě nejsem tam, kde bych chtěl být,” řekl Blaber.

  Blaberova sebereflexe může vypadat, že je na sebe příliš přísný, ale stejně kritický je dvaadvacetiletý Američan i ke svým spoluhráčům. A to včetně Kima “Berserkera” Min-cheola, který se v 6. týdnu NA LCS prezentuje skvělými výkony. Blaber se sice domnívá, že Berserker předvádí dobré výkony, ale má před sebou ještě dlouhou cestu, zejména pokud jde o herní IQ.

  “Stále není super chytrý, co se týče hry. Prostě nehraje profesionálně tak dlouho, víte? Takže mám pocit, že mu chybí spousta konceptů. Ale v tomhle se opravdu rychle zlepšuje a je opravdu snadné s ním pracovat,” řekl Blaber.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS